Futbal

Tri body Tatran v Poprade proti Senici nezískal: Nestačilo mu ani vedenie 2:0

Opäť to v Poprade nevyšlo. Tatran Prešov viedol proti Senici doma už 2:0, ale napokon si tri body nepripísal. Vyrovnávajúci gól inkasoval až v závere.

Ilustračný obrázok k článku Tri body Tatran v Poprade proti Senici nezískal: Nestačilo mu ani vedenie 2:0
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: poprad.dnes24.sk

Futbalistov 1. FC Tatran Prešov bude ešte dlho mrzieť nezvládnutý záver sobotného fortunaligového zápasu proti Senici. Mali ho sľubne rozohraný, viedli 2:0, ale aj tréner Miroslav Jantek priznal, že za výkon v záverečných 30 minútach si viac než bod za konečnú remízu 2:2 nezaslúžili.

Akoby sa zľakli

Kormidelník Tatrana avizoval, že bude od svojich hráčov žiadať vysvetlenie a možno i radikálnejšie riešenie situácie. Už sa zdalo, že séria neúspechov na „domácom“ štadióne v Poprade bude pre Prešovčanov minulosťou. V aktuálnej sezóne prehrali v NTC 1:5 so Slovanom Bratislava a 0:4 s Nitrou, takže na tretí pokus chceli dokázať, že popradský stánok nie je pre nich zakliaty. Už to vyzeralo, že sa im to aj podarí, no v druhom polčase akoby sa zľakli črtajúceho sa víťazstva. Viedli 2:0, ale po vylúčení na oboch stranách v 57. minúte sa karta začala obracať.

Výsledok boli dva góly Senice, pričom druhý padol v tretej minúte nadstaveného času. Nečudo, že Jantek musel po zápase čeliť otázke, čo sa stalo s jeho zverencami v druhom polčase.

Tréner: Pre mňa nepochopiteľné

Ako povedal po zápase, aj preňho je to dilema a hráči mu budú musieť vysvetliť, čo to malo znamenať. „Pritom z pohľadu výškovej prevahy bolo z našej strany všetko v poriadku, preto je pre mňa nepochopiteľné, že najskôr dostaneme gól zo štandardnej situácie a potom každý jeden náznak centrovanej lopty do šestnástky zaváňa gólom. Nezostáva mi nič iné, iba situáciu zanalyzovať a spýtať sa hráčov, čo to malo znamenať. Je logické, že za stavu 1:2 súper už nemá čo stratiť a vsadí všetko na jednu kartu. V tejto situácii som však svoj tím nespoznával. Podobný zápas sme hrali v Žiline a aj v Michalovciach, no tam sme situáciu zvládli tak, ako bolo potrebné,“ uviedol kormidelník Tatrana.

Sklamaný z prístupu zverencov neodmietol ani úvahu o prípadných pokutách. „Dobrá otázka. Možno musí prísť aj k radikálnemu riešeniu. Nie je normálne, aby sme súperovi pomohli takým spôsobom, akým sme mu pomohli v druhom polčase,“ poznamenal Jantek. Ten mal ťažké srdce na svojich hráčov, ale za priam už tradičný gólový príspevok pochválil Rolanda Černáka. Ten potvrdil streleckú fazónu, hoci na jeho góle mal významný podiel aj senický obranca, ktorého teč zmiatol brankára Františka Placha. „Som, samozrejme, rád, že dávam góly. V sobotu sme však iba remizovali prakticky vyhratý zápas. To ma mrzí,“ dodal Černák.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie