Ľubomír Hudačko Správy

TOP 30 učiteľov Slovenska je známych: Porota vybrala hneď 4 mená aj z Prešovského kraja

V TOP 30-ke je 24 žien a šesť mužov. Prinášame vám mená štvorice výnimočných pedagógov, ktorí učia v Prešovskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku TOP 30 učiteľov Slovenska je známych: Porota vybrala hneď 4 mená aj z Prešovského kraja
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Odborná porota zverejnila TOP 30-ku výnimočných učiteľov, ktorých vybrala spomedzi 148 prihlášok do toho ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica a jej program Komenského inštitút. Informovala o tom Eva Sládková, komunikačná manažérka CEEV Živica.

Medzi najlepšími

Každú prihlášku podľa jej slov nezávisle prečítali traja porotcovia a vybrali 30 učiteliek a učiteľov zo všetkých regiónov Slovenska. „Ide teda o objektívny zoznam výnimočných pedagógov, ktorí prinášajú do svojich škôl a tried inovácie, rozvíjajú zručnosti potrebné pre život v 21. storočí a nezabúdajú ani na osobnostný rozvoj svojich žiakov. V TOP 30-ke je 24 žien a šesť mužov,“ uviedla.

V zozname TOP 30 nechýba ani štvorica výnimočných pedagógov z Prešovského kra­ja.

  • Jaroslava Ďuricová – ZŠ Mirka Nešpora 2, Prešov – učí všetky predmety na prvom stupni základnej školy. Táto pedagogička má na konte viaceré ocenenia v rámci školy, okresu či kraja. Získala napríklad titul Moderný učiteľ (2. miesto v rámci SR), ale i cenu Najlepší učiteľ mesta Prešov.
  • Veronika Palková – Súkromná základná škola DSA, Prešov – učí matematiku. Pôsobí viac ako 10 rokov v predmetovej komisii na Štátnom pedagogickom ústave. Je spoluautorkou ŠVP MAT pre 1. stupeň, aj členkou tímu pre tvorbu úloh na Testovanie T5.
  • Ľudmila Reiterová – Gymnázium Konštantínova, Stropkov – učí na gymnáziu anglický jazyk a biológiu. Je veľmi kreatívna a to jej pomáha zaujať žiakov na oboch predmetoch. Študentov vedie k tolerancii a rešpektu inakosti, ale i hrdosti na Slovensko a jeho kultúru a tradície. Veľmi dobre vie, jazyk sa najlepšie učí v rozhovore s native speakerami a tak neváha spolu so svojim zverencami cestovať.
  • Iveta Štefančínová – Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov – učí fyziku. Je autorkou viacerých učebných zdrojov, napríklad Experimenty vo vyučovaní fyziky na strednej škole, Vybrané experimenty vo vyučovaní fyziky na ZŠ, Skúšanie a hodnotenie žiaka na hodinách fyziky, Aktivizujúce a motivujúce stratégie vo vyučovaní fyziky, Didaktické testy vo vyučovaní fyziky a ďalších.

GlobalTeacherPrize jej medzinárodné ocenenie, ktoré spája komunitu inšpiratívnych pedagógov z celého sveta. Na Slovensku je jeho licencovanou súčasťou ocenenie Učiteľ Slovenska, ktoré sa koná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej ako aj Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM