To vás bude zaujímať: Aj takýto zaľúbenci si v Prešove povedali svoje áno!

Hovorí sa, že láska nepozná hranice. A o tom, že je to naozaj tak, svedčia aj informácie, ktoré vám práve teraz na portáli Prešov 24 prinášame.

Ilustračný obrázok k článku To vás bude zaujímať: Aj takýto zaľúbenci si v Prešove povedali svoje áno!
Zdroj: TASR

Ako sme vás už len nedávno informovali, v roku 2018 bolo na prešovskom matričnom úrade zapísaných 590 manželstiev. Najviac bolo cirkevných sobášov – 412, civilných sobášov bolo 178. V tomto článku nájdete tiež ďalšie zaujímavé informácie.

Teraz vám však na našom spravodajskom portáli prinášame aj ďalšie zaujímavosti týkajúce sa svadieb. Vedzte, že počas uplynulého roka sa v Prešove nebrali výlučne len Slováci. V Prešove totiž vlani uzavrelo manželstvo aj viacero cudzincov, čo potvrdila pre náš spravodajský web Lenka Novotná z tlačového referátu Mestského úradu v Prešove.

„V roku 2018 uzavrelo v Prešove manželstvo 26 cudzincov a to z Ukrajiny, Českej republiky, Ruska, Talianska, Turecka, Bulharska, Poľska, Írska, Macedónska, Luxemburska, Spojeného kráľovstva, Bolívie, Kanady, Srbska či Vietnamu,“ prezradila pre spravodajský portál Prešov 24 Novotná.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Nedávno sa v Prešove konala Cyklométa. Fotografie z tohto podujatia si pozrite v priloženej galérii.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk