Ľubomír Hudačko Rôzne

Téma odvozu sutín po výbuchu plynu: Radnica vysvetľuje, prečo nevyužila pomoc armády

Už sú to dva mesiace, čo v Prešove došlo k tragickému výbuchu plynu. Po asanácii bytovky radnica musela zaobstarať vývoz sutín, nevyužila však pomoc armády.

Ilustračný obrázok k článku Téma odvozu sutín po výbuchu plynu: Radnica vysvetľuje, prečo nevyužila pomoc armády
Foto: Ľubomír Hudačko

Po zverejnení sumy za odvoz sutín zo zničenej bytovky sa v Prešove zdvihla vlna nevôle. Kritika smerovala práve na predbežnú sumu, ktorá činila 1,1 milióna eur.

Prešovská radnica však prízvukovala, že cena bola len predbežná a nebude použitá suma, ktorú vyzbierali darcovia na transparentný účet.

Oslovili mesto

„V čase trvania mimoriadnej situácie viacero firiem z vlastnej iniciatívy oslovilo mesto Prešov, pričom nám žiadna z nich nepredložila konkrétnu cenovú ponuku.“

„Prioritou pre mesto Prešov bolo zabezpečenie ochrany zdravia a majetku ľudí, a preto sme striktne odmietli rokovať a vyjednávať o cene so spoločnosťami, ktoré sa špekulatívnym spôsobom snažili získať túto zákazku,“ uviedol pre Prešov Dnes 24 hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Na sociálnych sieťach bola na pretrase aj otázka, prečo radnica na túto činnosť nevyužila pomoc armády Slovenskej republiky.

Nedisponujú technikou

„OS SR ponúkli pomoc vo forme zapožičania vojenskej techniky určenej na prevoz ľudí a ich hmotného majetku, nakoľko disponujú dostatočným množstvom techniky určenej na tieto účely,“ vysvetlil ďalej Tomek. Doplnil ale následne aj ďalšie dôležité súvislosti.

„OS SR však nedisponujú dostatočným množstvom techniky so sklopnou ložnou plochou v danom regióne ani dostatočným objemom potrebným na prevoz a manipuláciu sutín v tak veľkom rozsahu,“ dodal na záver pre Prešov Dnes 24 k dôvodom nevyužitia tejto spolupráce.

V obrazoch si pozrite aj to, ako vyzeral priestor po búracích prácach bytovky.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Obrazom: Zo zničenej bytovky v Prešove ostala len základová doska
5
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM