Futbal

Tatranu sa zachrániť nepodarilo: Po remíze s Petržalkou zostupuje do III. ligy

Po hokejistoch do III. ligy v tejto sezóne zostupujú aj futbalisti. Tatran Prešov stráca dve kolá pred koncom totiž na záchranu až 8 bodov.

Zdroj: YouTube.com

Stalo sa to, čo viselo vo vzduchu už niekoľko týždňov. Legendárna futbalová značka Tatrana Prešov opäť stráca lesk, pretože po remíze s Petržalkou tím zostupuje až do III. ligy.

Nechtiac tak napodobnil hokejistov, ktorí to v tejto sezóne takisto nezvládli a zahrajú si takisto len tretiu najvyššiu súťaž. Zelenobieli strácajú na prvé nezostupové miesto až 8 bodov, ale do konca ročníka už ostáva odohrať len dve kolá.

Hlasy po zápase

Miroslav Mentel, tréner FC Petržalka: „Bol to remízový zápas, viac to bolo o bojovnosti, ako o kvalite. Súper mal v druhom polčase dve šance. My sme sa po zmene strán dostali len po šestnástku Prešova, a to bolo všetko. Máme úzky káder, aj keď nie až taký, ako Tatran. V zápase sme mali len troch náhradníkov,“ povedal pre 1fctatran.sk.

Jaroslav Galko, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Prvých dvadsať minút sme boli rovnako, ako v predchádzajúcich zápasoch, zľaknutí, nevedeli sme si prihrať loptu. Potom náznak šance bol, podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase bolo našou snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale, žiaľ, kombinácia viazla. Remíza je zaslúžená. Najviac ma mrzí, že za nás nastupujú piati alebo šiesti druholigoví futbalisti a jeden sa nám zranil, jeden bude v Dubnici chýbať pre kartové vylúčenie.“

1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka 1:1 (1:1)

  • Góly: 39. Prekop (vl.) – 21. Prekop
  • ŽK: Cmiljanovič, Maník, Kovalčík – Nemec, Piroska
  • ČK: Maník (po druhej žltej) – Nemec (po druhej žltej)
  • Rozhodovali: Papuča – Jánošík, Budáč
  • 212 divákov
  • Petržalka: Vozár – Horník, Szöcs, Nemec, Kozlovský – Sombat (76’ Piroska), Nagy, Vician, Turčák (68’ Kosorin) – Gašparovič (80’ Sopúch) – Prekop
  • Prešov: Lukáč – Šimko (84. Kovačevič), M. Keresteš, Mitrovič, Cmiljanovič (68. Strachan, 82. Hricov) – Kovalčík, Ondrej, Vilotič, Olejník – Luterán, Maník.

Vo videu si môžete pozrieť aj zostrih zo zápasu s Petržalkou, ktorý znamenal koniec nádejí na záchranu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie