Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran viedol po štvrťhodine už 2:0: S Michalovcami však napokon prehral o dva góly

Tatran začal v demolácii súperov tak, ako skončil v predchádzajúcich kolách. Na Šariši nemali v úvode zľutovanie tentoraz ani s Michalovcami, keď im už v prvej štvrťhodine nasúkali dva góly. Lenže Zemplínčania sa nevzdali a krok nielenže vyrovnali, ale aj dokončili skazu domácich.

Ilustračný obrázok k článku Tatran viedol po štvrťhodine už 2:0: S Michalovcami však napokon prehral o dva góly
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Šláger kolá sa začal zostra, už v prvej štvrťhodine svietil stav pre domácich 2:0. Lenže hostia sa nevzdali a mali loptu odvtedy viac pod kontrolou. Výsledkom toho bol kontaktný gól a zdramatizovanie zápasu…

Prvý gól zaznamenali zelenobielom uz po troch minútach hry a to keď sa dostal do šance po peknej akcii Eliáš, ale ten ešte nedal. Lopta sa však dostala po súboji k voľnému Belejíkovi, ktorý sám pred bránou napálil pod brvno – 1:0. To nebolo zo strany domácich všetko.

Ešte v prvej štvrťhodine najprv Poliaček vysunul centrom Dávida Leška, ten prenechal loptu dozadu Micherdovi, ktorý centroval pred bránku a druhým gólom a hlavou zvyšujoval na 2:0 Belejík. Michakovce však po zaspatom úvode zabrali a vo veľmi dobrom tempe duelu znížili z ničoho nič centrom na zadnú žrď a hlavičkou Koscelníka – 2:1. Tak sa skončilo aj prvé dejstvo.

Po zmene strán prevládala opatrnosť oboch tímov, hostia sa snažili vyrovnať aktívnym napádaním a aj sa im to podarilo. Bayon z pravej strany z veľkého uhla prestrelil, čo mu stálo v ceste. Začínalo sa preto odznova – 2:2. Naďalej sa však pokračovalo v dobrom tempe, Tatranu ale už hradba tiel v žltomodrom nebola lojálna, ako v úvode duelu. Zato MFK bol efektívny, vyťažil v ďalšej šance gól na 2:3. V skrumáži sa predral až s loptou do siete Streňo. V závere Tatran tlačil, Benes ale šancu nedal a napodobnili ho aj kolegovia. V nadstavenom čase ešte pridali hostia aj štvrtý zásah v úniku. Preto Tatran doma padol a stratil prvé body, hoci viedol 2:0.

Hlasy trénerov:

František Šturma: "Mali sme zlý vstup do zápasu, ale nepanikárili sme. Prebrali sme postupne iniciatívu, hovoril som chlapcom, aby sa nevzdávali. Obrat z 0:2 na 4:2 je neskutočný a chlapcom ďakujem.

Stanislav Varga: "Okrem úvodu boli lepší hostia, ukázali dobry výkon. Nám nič okrem dvadsiatich minút nevyšlo. Musíme hrať ináč za stavu 2:0. Z prehry sa musíme poučiť. Výsledky neprídu samé, súper si zaslúžil vyhrať. K tomu mu gratulujem. V Tatrane je hrať ťažko, fanúšik je náročný.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie