Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran Prešov je na prvom mieste. Po výhre s béčkom Slovana Bratislava si pripísal ďalšie tri body a po nezdare v Žiline sa vrátil na víťaznú vlnu. Vďaka lepšiemu skóre zelenobieli dokonca predbehli Košice na prvom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Tatran si doma zmeral sily s béčkom Slovana: Šarišania výhrou predbehli Košice a dostali sa na čelo!

Prvé miesto majú vo svojich rukách. Tatran sa raduje z troch bodov, ktoré získal proti béčku Slovana. V domácom prostredí zvíťazil 2:0.

Od začiatku sa hralo pred bránou Slovana, hrozil najmä Katona. Jeho strely však defenzíva zblokovala. Peknú strelu vyslal v 25. minúte Macko, mieril z diaľky len tesne vedľa. No vynahradil si to v 28. minúte bombou pod brvno, do siete napálil zblízka a bolo 1:0. Tatran v aktivite nepoľavil a po faule vo vápne zvýšil na 2:0 z penalty Patrik Jacko.

Po zmene strán sa hralo opatrne a domáci síce držali loptu v moci, ale príliš to pred bránou Slovana nehorelo. Hra sa odvíjala v strede poľa a brankári mali minimum práce. Aj preto sa už výsledok 2:0 nezmenil a tri body zaslúženým spôsobom ostali doma. Tatran vďaka lepšiemu skóre poskočil na priebežné prvé miesto a dostal sa pred Košice.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, Jacko (K), Macko, Dzurík, Katona, Keresteš, Hadžić, Hruška, Bartek

Náhradníci: Ferenc, Cicman, Tubonemi, Voda, Micherda, Kraľovič, Jacko

ŠK Slovan Bratislava B: Greif – Lády, Adilehou, Laczkó, Kurčík, Kopičár, Sabo (K), Gonzales, Malý, Petreje, Andrejko

Náhradníci: Majerčák, Mikloš, Tichý, Molnár, Gasser, Valašik

Môže vás zaujímať:

Palec hore pre prešovských futsalistov: Druhý zápas play off vyhrali rovnakým výsledkom ako prvý a sú v semifinále

Po dôležitom rozhodnutí o štadióne prehovoril prezident Tatrana Prešov: Slová, ktoré hovoria za všetko!

Hokejbalová liga priniesla dramatické výsledky aj obdivuhodnú šnúru: Jedno z mužstiev neinkasovalo už 110 minút!