Futbal

Tatran prvé dva zápasy v III. lige vyhral: Poradil si s Kalšou aj Giraltovcami

Dva zápasy, dve výhry a šesť bodov. To je bilancia futbalistov Tatrana Prešov, ktorí vstúpili do III. ligy víťazne v oboch dueloch.

Ilustračný obrázok k článku Tatran prvé dva zápasy v III. lige vyhral: Poradil si s Kalšou aj Giraltovcami
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Najprv si poradili na ihrisku nováčika TJ Mladosť Kalša s domácim výberom hladko o tri góly. Dva z nich vsietil mladík Ivanecký, na ďalší Ivanko-Macejovi prihral. Následne sa Tatran predstavil v 2. kole v súboji s Giraltovcami a nezaváhal ani tam. Nepribrzdilo ho ani vylúčenie skúseného Kolbasa, kvôli ktorému hral Tatran väčšiu časť zápasu v oslabení. Prešovčania tak majú po dvoch dueloch na konte plný počet bodov.

„Realizačný tím aj mužstvo sa vyskladalo dobre, sme tu dobrá partia. Oproti začiatku prípravy sa káder doplnil, určite budeme konkurencieschopní. Cieľom je hrať hore, Tatran nemôže hrať v tretej lige. Určite chceme postúpiť, ale ideme od zápasu k zápasu a uvidíme na čo máme,“ uviedol pre webstránku klubu 1fctatran.sk navrátilec do tímu Ivanko Macej. Pozrite si aj súhrn spomínaných výsledkov.

TJ Mladosť Kalša – 1. FC Tatran Prešov 0:3 (0:2)

  • Góly: 14., 36. Ivanecký, 53. Ivanko Macej
  • ŽK: Krakovský
  • Rozhodovali: Ličko – Dušek, Baldovský
  • 500 divákov
  • Prešov: Vinclér – Šimko, Mihalík, Sabolčík (70. Dziak), Kraľovič, Rodrigues, Kolbas, Ivanko Macej, Grejták, Lupčo, Ivanecký.
  • Kalša: Pella – Krakovský, Vajda, Patkanóci (65. Špišák), Kolek, Seman (78. Takáč), Capík (65. Majný), Pástor, Dulík (78. Timkovič), Zeher (74. Novotný), Š. Majerník.

MFK Slovan Giraltovce – 1. FC Tatran Prešov 1:2 {0:2)

  • Góly: 59. Albisu – 21., 36. Hirka
  • Zostava Tatrana: Vinclér – Šimko (K), Mihalík, Grejták, Kraľovič, Ivanecký, Kolbas, Lupčo, Hirka, Rodrigues, Ivanko Macej
  • Náhradníci: Švec, Oravec, Špilár, Sabolčík, Dziak, Stropkay.

Na našom webe sme vám priniesli aj rozhovor s hádzanarkou Tatianou Šutranovou. Sledujte jej zápolenia počas zápasov v obrazoch po kliknutí na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prešovčanské hádzanárky to dotiahli do finále: Medzi nimi aj Tatiana Šutranová
7
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie