Futbal

Tatran Prešov v príprave porazil ďalšieho súpera: V derby Humenné zdolal 4:1

Prešovskí futbalisti uspeli vo svojom siedmom prípravnom zápase, zvíťazili nad Humenným 4:1. Za Tatran dávali góly Kovalčík, Cmiljanovič, Enzo a Maník.

Ilustračný obrázok k článku Tatran Prešov v príprave porazil ďalšieho súpera: V derby Humenné zdolal 4:1

Prešovčania nezačali siedmy prípravný duel podľa svojich predstáv. Od 12. minúty museli doháňať nepriaznivý stav. Vyrovnať sa im podarilo v 25. minúte, priamy kop vyšiel na výbornú Romanovi Kovalčíkovi.

V druhom dejstve prišli zmeny v zostave, hra sa oživila, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly. "S prístupom hráčov som spokojný, s hrou hlavne v druhom polčase. Pracujeme na tom, aby bol tím nachystaný na ligové zápasy. Prípravné stretnutia majú skôr motivačný charakter. Dôležité je, aby sme v príprave dobre trénovali a pripravili sa na ligu,“ povedal kouč zeleno-bielych Anton Mišovec pre web klubu 1fctatran.sk. Od začiatku zimnej prípravy pracujú Šarišania na hernom prejave. So siedmich zápasov majú skóre 15:11, nezvládli len jeden duel proti Liptovskému Mikulášu.

1. FC Tatran Prešov – FK Humenné 4:1 (1:1)

• Góly: 25. Kovalčik, 48. Cmiljanovič, 75. Enzo, 82. Filip – 12. Kuľha
  • Zostava Prešova: Vinclér – Dziak, Mitrovič, Vilotič, M. Keresteš – Cmiljanovič, Luterán, Kovalčík, Strachan, Olejník – Špilár
  • Zostava Humenného: Klamár (76. Cholp) – Zlacký (46. D. Krajník), Kuľha, Dický, Bialončík (55. L. Krajník) – Ruskovský, Vasiľ, Janko, Dolutovský (76. Matta) – Komjatý (76. Čeremeta), Kokočák (46. Porvazník).

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Darilo sa aj prešovským hádzanárom, ktorí sa dostali na 1. miesto pred Šaľu. Kliknite si fotogalériu z nedávneho domáceho zápasu.

Tatran je už na 1. priečke pred Šaľou: A to aj vďaka tejto domácej výhre