Hokej

SZĽH chce prešovskému hokeju pomôcť, podľa Šatana však záujem mesta ochabol

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má záujem podieľať sa na riešení kritickej situácie v prešovskom hokeji. Záujem radnice však podľa nich opadol.

Ilustračný obrázok k článku SZĽH chce prešovskému hokeju pomôcť, podľa Šatana však záujem mesta ochabol
Zdroj: Dnes24.sk

Pri výstavbe tréningovej haly, ktorá by slúžila mládeži, ponúka zväz mestu projekt aj ľudské zdroje. Podľa SZĽH však záujem zo strany radnice opadol.

Výkonný výbor SZĽH ešte v septembri minulého roka absolvoval výjazdové zasadnutie v Prešove, kde sa zaoberal aj pomocou pre mesto Prešov a hokej v ňom. Po rokovaní s primátorkou Andreou Turčanovou prezident SZĽH Miroslav Šatan vyhlásil:

Situácia je kritická

„Situácia je kritická a my sme pripravení pomôcť.“ Šatan následne pozval primátorku, aby rokovali o ďalších krokoch v tejto pomoci.

„Máme k dispozícii projekt výstavby tréningovej haly s kompletným zázemím pri Základnej škole Československej armády, kde by mali deti ideálne podmienky na tréning.“

„Projekt je hotový už niekoľko rokov a jeho spoluautor Jozef Dušenka je ochotný ho mestu odstúpiť v rámci pomoci hokeju v Prešove. Naši ľudia sú pripravení pomôcť vo všetkých ďalších smeroch, či už poradenstvom, alebo hľadaním finančných možností.“

„Od októbra 2019 sa nám však nikto z mesta neozval a neprejavil záujem o pomoc v tomto smere. Mrzí nás to, lebo deti a mladí ľudia v Prešove potrebujú priestor na športovanie a pohyb,“ uviedol v tlačovej správe prezident SZĽH Miroslav Šatan.

„Hokej v meste je moja srdcová záležitosť. Projekt, ktorý sme pripravili v spolupráci s architektom Milanom Feckom je hotový, vypracovaný až po realizačný projekt.“

Primátorka o výstavbe haly

„Bolo naň vydané stavebné povolenie, vypracovaný geologický prieskum, pozemok je vyčistený, pripravený, máme k dispozícii výkresy.“

„Hrával som tu hokej ja aj moje deti, preto ma mrzí, že zo strany vedenia mesta nie je záujem dopriať rodičom a deťom miesto na šport,“ povedal Jozef Dušenka, spoluautor projektu výstavby tréningovej haly.

Primátorka mesta Prešov po nedávnom zasadnutí mestského zastupiteľstva vyhlásila: „Žiadali sme SZĽH o možnosť vybudovať malú tréningovú halu v areáli ZŠ Československej armády, kde máme urobenú prípravu. Žiaľ, Slovenský zväz ľadového hokeja nám výstavbu tejto haly neodsúhlasil.“

SZĽH sa voči takémuto tvrdeniu ohradil, mesto totiž podľa neho nepotrebuje žiadne schválenie či odsúhlasenie zo strany SZĽH.

Nevedia, čo sa v meste deje

"Nerozumieme tomuto tvrdeniu pani primátorky. My máme nachytané všetky veci a sme pripravení pomôcť mestu rovnako, ako pomáhame aj iným samosprávam. Naším záujmom je, aby tréningová hala v Prešove čo najskôr vyrástla.

„Žiaľ, od októbra minulého roka záujem zo strany mesta ochabol a odvtedy s nami v tejto veci nikto nekomunikoval. Nevieme, čo sa v meste deje. Naša pomocná ruka však stále platí,“ povedal Šatan, ku ktorému sa pridal aj vicežupan Prešovského samosprávneho kraja Jozef Lukáč.

„Postoj mesta je pre nás nepochopiteľný. Zvlášť, keď má k dispozícii všetko na to, aby začalo s výstavbou. Vieme o záujme hokejového zväzu vybudovať tréningovú halu pri ZŠ. Prešovský samosprávny kraj bude nápomocný v akomkoľvek smere. Chceme, aby tretie najväčšie mesto na Slovensku malo viacero ľadových plôch pre budúcich hokejistov,“ povedal Lukáč.

Vo videu si pozrite aj vyjadrenia primátorky a prezidenta SZĽH Miroslava Šatana v čase, keď sa na spolupráci dohodli.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie