Kultúra

Štvrtý novembrový víkend v Prešove prinesie najmä hudbu, vystúpi aj poľská Dikanda

Vybrali sme sedmičku podujatí, ktoré vás môžu v Prešove zaujať. Konajú sa počas blížiaceho sa víkendu, takže je najvyšší čas sa o nich čo-to dozvedieť.

Ilustračný obrázok k článku Štvrtý novembrový víkend v Prešove prinesie najmä hudbu, vystúpi aj poľská Dikanda
Foto: Ľubomír Hudačko

Pyšná Princezná

23. novembra 16.00 hod. vo Viole

Veselé rozprávanie s pesničkami o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúcha svojho kráľovského otca a odmieta pytačov z celého sveta. Len do chvíle, kým sa na zámku neobjaví múdry a vynaliezavý kráľ, ktorý si svojím odvážnym plánom získa srdce pyšnej princeznej.

VK Mirad PU Prešov vs. VKP SPU Nitra

23. novembra 17.00 hod. v športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej

Fanúšikovia športu spod vysokej siete – príďte na zápas najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže Edymax extraligy mužov 2019/2020. Spoločne fandíme VK Mirad PU.

Zem zasľúbená

23. novembra 17.00 hod. v Divadle Alexandra Duchnoviča

Do rodnej obce sa vracia jeden z vysídlencov, reoptant, ktorý prichádza k stromu, nemému, no živému svedkovi všetkých udalostí, ktoré sa diali pred, počas aj po jeho odchode do „raja“.

Dikanda

23. novembra 17.00 hod. v Christianii

Hudobná pecka z poľského Štetína vás dostane do varu. Dikanda je unikátnou cestou do hudby celého sveta.

Fly me to the moon

23. novembra 19.00 hod. vo Viole

Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi opäť zavíta do Prešova. Tento krát to bude dámska jazda. Dvojica Kriváčková a Kurimský Oľšavská sa postarajú o príjemný večer plný napätia a zábavy.

Katarzia

23. novembra 21.00 hod. vo Wave

Charizmatická speváčka, textárka a hudobná skladateľka tento krát špeciálne po dlhom čase zahrá sama s gitarou svoje skladby, dokrášlené projekciami a svietením.

Jubilejný koncert ĽH Prešovčan

24. novembra 18.00 hod. v Kine Scala

Jubilejný koncert pri príležitosti 65. výročia založenia ľudovej hudby. Na koncerte vystúpia ako sólisti: Anna Servická, Petra Humeňanská Sedláková, Peter Armstrong Ondria a Viera Horňáková.

V obrazoch nájdete aj zábery z generálnej skúšky muzikálu Sugar, ktorý uvedie DJZ v Prešove. Kliknite si na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Generálna skúška muzikálu Sugar: Uvedie ho DJZ v Prešove
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie