Aktualizované Správy

Stúpol počet hospitalizovaných: V prešovskej nemocnici je 100 pacientov s Covid-19

Z Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove hlásia nepríjemné správy. Pribudli aj pozitívne testovaní zamestnanci.

Ilustračný obrázok k článku Stúpol počet hospitalizovaných: V prešovskej nemocnici je 100 pacientov s Covid-19
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

AKTUALIZÁCIA 16:30

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove je na Covid oddelení hospitalizovaných 100 pacientov s ochorením Covid-19.

Spolu 110 lôžok

„Piati sú na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, z toho štyria s podporou umelej pľúcnej ventilácie a piati pacienti sú na COVID jednotke intenzívnej starostlivosti,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková a doplnila, že v nemocnici je spolu 110 lôžok vyčlenených pre pacientov s ochorením Covid-19. Ako ďalej povedala, 139 zamestnancov bolo pozitívne testovaných. Ku koncu septembra v nemocnici pracovalo 2546 ľudí.

Nemocnica zároveň hľadá posily do kuchyne. Podľa Cenkovej ide o preventívne opatrenie.

Hľadajú pomocné sily

„V tejto chvíli nevieme odhadnúť, ako dopadnú výsledky plošného testovania u zamestnancov na pracovných pozíciách kuchár, pomocná sila v kuchyni a rozvážač stravy, a preto vedenie nemocnice v rámci preventívnych opatrení hľadá aj takýmto spôsobom záložný tím zamestnancov do pacientskej kuchyne,“ dodala Cenková s tým, že momentálne evidujú štyroch zamestnancov nemocnice na OČR, z toho traja sú na takzvanej pandemickej OČR.

A v priloženej fotogalérii nájdete presný zoznam všetkých odberných miest v Prešove.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Zoznam odberných miest v Prešove
2
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie