Rôzne

Špeciálna zimná cyklistická jazda Prešovom: Zaznamenali zatiaľ najvyššiu účasť, FOTO

Prešovčania si takto pripomínajú potrebu cyklistov byť osvetlený na cestách. Zábery z ďalšieho ročníka cyklistického podujatia nájdete vo fotogalérii.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálna zimná cyklistická jazda Prešovom: Zaznamenali zatiaľ najvyššiu účasť, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Ľuboš Krahulec

V uliciach Prešova sa bicyklovalo tentoraz až 70 vyzdobených a vysvietených cyklistov.

Najvyššia účasť

“V poradí 5. podujatie Cyklométa sa tešilo zatiaľ najvyššej účastí cyklistov, taktiež sme zaznamenali vyšší počet mladších účastníkov do 18 rokov," uviedla organizátorka Renáta Kmecová.

Najmladšou cyklistkou bola len tri a pol ročná Ema, ktorá sa zúčastnila jazdy v centre mesta na odrážadle a aj ona ho mala ozdobené svetielkami.

Vodičom automobilov ukazujú, že cyklistická sezóna sa nekončí, ale trvá počas celého roka, a tiež, že bicyklovanie v zime vôbec nie je rarita a že v zime bicyklujú aj deti.

Každý rok prekvapia cyklisti inými výzdobami svojich bicyklov, predovšetkým takými, čo najviac svietia a blikajú.

Vyhnúť sa čiernej

“Takto veselou formou sa snažíme poukázať na potrebu byť osvetlený nielen počas Cyklométy. Vyzývame cyklistov, aby boli osvetlení počas celého roka a odporúčame nosiť oblečenie výraznejšej farby. A ak sa dá, vyhnúť sa čiernym odevom a mať na sebe dostatok reflexných prvkov."

Cyklisti touto jazdou upozorňujú aj na potrebu zimnej údržby cyklistických cestičiek v meste Prešov.

“V prípade, že infraštruktúra vytvorená pre cyklistov nie je zjazdná, cyklisti sú nútení ísť do premávky medzi automobily, čo nie je najbezpečnejšie riešenie."

Najkrajšie ozdobený

"V Prešove máme 29,47km cyklistických cestičiek, ktoré by mohli byť udržiavané počas celého roka a predovšetkým v zime,” dodala Kmecová.

Tento rok mali znova vyhlásenú súťaž o najkrajšie ozdobený bicykel a vďaka sponzorovi až z Kalifornie mohli odovzať v tejto kategórií až 3 ceny.

Vďaka lokálnym sponzorom rozdali deťom balíčky a v tombole sa žrebovalo o 17 cien. Podujatie ukončil BDHS, teda Blikajúci dychový hudobný systém, svojím tanečným koncertom.

A v obrazoch vo fotogalérii nájdete aj zábery z Cyklométy.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obrazom: Prešovom opäť jazdila Cyklométa
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie