Sobota a nedeľa v Prešove? Skočiť sa dá aj na tieto akcie...

Užite si víkend aj vy. Čo sa bude počas neho diať v našom meste? Vybrali sme pre vás hneď niekoľko tipov na lákavé akcie...

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Sobota a nedeľa v Prešove? Skočiť sa dá aj na tieto akcie...
Foto: Ľubomír Hudačko

Objavovanie Prešova

10. februára o 10.00 alebo 11. februára 2018 o 14.00 pred MIC

Ako sa súdilo? Aké boli prečiny a tresty? Čo vieme o sudcoch a katoch v tom období a aké boli ich právomoci? Bola spravodlivosť slepá alebo objektívna? Odpovede na tieto a ďalšie otázky sa dozviete, ak prídete na ďalšie pokračovanie Objavovania Prešova.

Ako je slniečko ďaleko

10. februára 11:00 v planetáriu

Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 4 rokov.

Päťdesiat odtieňov slobody

10. februára o 13.50, 16.10, 17.30, 18.30, 19.50 a 20.50

Fenomén Päťdesiat odtieňov vstupuje do tretej, záverečnej fázy. Anastasia Steele a Christian Grey sa dobrovoľne zriekli svojej slobody a pred svadobnými svedkami povedali rozhodné “Áno”. Žiť šťastne až do smrti im ale dopriate nebude.

Valentínsky skutok

11. februára od 14.00 na Kalvárii

Tri dni pred dňom sv. Valentína, sa bude prešovskou Kalváriou niesť vôňa dobrej kávy, spojená s pomocou ľuďom v núdzi. Príďte si s nami užiť krásny výhľad a chuť kávy pripravenej s láskou prešovským baristom Viktorom Štefančikom. Cieľom tejto dobročinnej akcie je už tradične zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi, ktoré budú umiestnené do výdajne potravín OZ Podaj ďalej.

Cisárove nové šaty

11. februára o 16:00 v PKO

Z detstva si ho pamätáte. Starý príbeh v novom šate. Klasická rozprávka svetoznámeho klasika rozprávok Hansa Christiana Andersena. Rozprávkár vám prezradí ako sa to všetko stalo a diváci sa zahrajú na švindliarov, ministrov namysleného cisára a celý jeho dvor i ľud jeho krajiny.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame