Správy

Slávnosť na jednej z fakúlt Prešovskej univerzity: Do užívania jej pribudli nové priestory!

Jedna z fakúlt na Prešovskej univerzite v Prešove má nové priestory. Tie vznikli prístavbou k pôvodnej budove a v pondelok ich slávnostne dali do užívania. Investičné náklady na ich vybudovanie prekročili sumu 3,9 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Slávnosť na jednej z fakúlt Prešovskej univerzity: Do užívania jej pribudli nové priestory!
Zdroj: TASR

Nové priestory budú na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. Vznikli prístavbou k pôvodnej budove na Konštantínovej ulici. Slávnostne ich do užívania dali v pondelok.

S prácami sa začalo ešte v roku 2012

Investičné náklady na ich vybudovanie prekročili sumu 3,9 milióna eur. Projekt Dostavba areálu FM PU bol financovaný vo výške 95 percent oprávnených nákladov formou nenávratného finančného príspevku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a piatimi percentami sa na nákladoch spolupodieľala univerzita. Informovala o tom hovorkyňa PU Andrea Čajová.

S prácami sa začalo v roku 2012 a rozšírenie priestorov fakulty sa realizovalo v dvoch etapách. Okrem stavebných nákladov sa z projektových peňazí vybavili aj učebne informačno-komunikačnými technológiami a ďalšou technikou. V pristavenej časti budovy sa nachádza aula, seminárne a laboratórne miestnosti, priestory pre pedagógov a do novej časti sa presťahuje aj dekanát. S výstavbou nových priestorov pre FM sa uvažovalo už dlhšie, lebo patrí k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim fakultám PU.

Bude tam knižnica aj archív

Výučba doteraz prebiehala nielen v areáli fakulty, ale aj v priestoroch študentských domovov, rektorátu či v prenajatej budove. Dekan Róbert Štefko uviedol, že FM sa môže pochváliť ukazovateľmi, ktoré boli motivátormi, aby vznikla nová budova. Je to predovšetkým veľký záujem uchádzačov o štúdium, vytváranie finančných zdrojov z počtu denných študentov, školného a výskumu. Dnes sa na fakulte realizuje 21 výskumných grantov.

Fakulta týmito zdrojmi vytvára predpoklady na rozvoj PU. Vďaka prístavbe sa zlepšili podmienky vzdelávacieho procesu. „Je tu najväčšia aula Prešovskej univerzity s kapacitou 316 miest. Osem seminárnych miestností, veľa miestnosti na konzultácie so študentmi. Zasadačky vedeckých rád, kolégií, vedenia fakulty, poradných orgánov. Bude tu knižnica, archív. Toto vytvára kempus Fakulty manažmentu,“ uviedol Štefko. Prešovská univerzita má osem fakúlt a zhruba 8900 študentov. Na FM študuje 2 076 osôb, z toho 75 percent je na dennom štúdiu.

Môže vás zaujímať:

Šanca, aká tu ešte nebola: Chlapi, na prešovskom castingu môžete zaujať v súťaži Východniar roka 2016!

Keď to zistila, myslela si, že to ani nie je pravda: Pozrite, akou Miss sa stala študentka Prešovskej univerzity!

Študentka Prešovskej univerzity má záľubu, akú ste ešte nevideli: Paráda, čo dokáže vyčarovať z lievancov!

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie