Hádzaná

ROZBOR pred zápasom Tatrana: V Prešove hráme s víťazom hádzanárskej Ligy majstrov

Prešov zažije v prvý októbrový deň hádzanársky sviatok. Tatran privíta aktuálne najlepší tím Európy a víťaza Ligy majstrov, macedónsky Vardar Skopje.

Ilustračný obrázok k článku ROZBOR pred zápasom Tatrana: V Prešove hráme s víťazom hádzanárskej Ligy majstrov
Zdroj: TASR

V stretnutí s obhajcom titulu v SEHA lige budú zverenci Slavka Golužu bojovať o tretie víťazstvo v súťaži. Vardar Skopje je 13-násobným macedónskym majstrom, aktuálnym a celkovo dvojnásobným (predtým 2016/17) víťazom Ligy majstrov a tiež obhajcom víťazstva v nadnárodnej SEHA Gazprom lige.

Tej kraľuje už tri sezóny v rade a v jej doterajších ôsmich ročníkoch ju celkovo ovládol päťkrát, V tejto sezóne SEHA ligy má Vardar po troch zápasoch na konte šesť bodov, keď v domácich súbojoch zdolal Peking (37:23) aj Nexe Našice (27:25).

Zaznamenal už ale aj jednu prehru a to na palubovke ukrajinského Motoru Záporožie (31:32), s ktorým iba v nedeľu odohrali ďalší tesný a náročný duel – tentoraz v Lige majstrov a napokon s víťazným koncom.

Vyhral iba tesne o gól 31:30 a v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži je po troch dueloch jediným neporazeným tímom v skupine B. Tatran Prešov naopak v Lige majstrov ešte nevyhral, no v SEHA lige má na konte dve víťazstvá, keď na triumf nad tímom Nexe Našice (25:24) nadviazal v sobotu druhým triumfom.

Tentoraz doma zdolal srbskú Vojvodinu Nový Sad (22:18). Zatiaľ jedinú prehru utrpeli zverenci Slavka Golužu v úvodnom domácom zápase proti Motoru Záporožie (24:25), s ktorým ako bolo spomenuté, odohral vyrovnané zápasy aj Vardar.

Vo vzájomnej bilancii súperov jasne dominuje Vardar, ktorý zvíťazil v posledných 11-tich vzájomných súbojoch. Dva zápasy v minulej sezóne ale priniesli gólovo vcelku vyrovnané súboje. Doma Tatran prehral o jediný presný zásah 26:27, na palubovke súpera potom podľahol Vardaru 21:23. Tatran vyhral nad Vardarom dvakrát, bolo to však ešte v rokoch 2012 a 2013. Jeden vzájomný duel sa skončil remízou (tiež v roku 2013). Zápas 4. kola SEHA Gazprom league sa v Tatran handball aréne začína v utorok 1. októbra o 20.45 hod.

Hlasy pred zápasom

Slavko Goluža, tréner Tatrana: “Proti tímu ako je Vardar, musíme urobiť všetko, čo je v našich silách. Náš program je nahustený a máme viacero chorých či zranených. Takže nemáme ilúzie o víťazstve. Vardar pride po náročnom stretnutí v Zaporoží. Napriek našim problémom a nie najpresvedčivejším výsledkom z posledných stretnutí, nevzdávame sa a pokúsime sa zabojovať proti majstrovskému tí­mu.”

Oliver Rábek, spojka Tatrana: „Po poslednom SEHA-ligovom stretnutí máme dva dni na prípravu proti víťazovi Ligy majstrov. Treba si teda oddýchnuť. Nemôžeme počítať s chlapcami, ktorí sú zranení, čo je veľká škoda, pretože proti súperovi ako Vardar by určite pomohli. Budeme sa snažiť čo najlepšie a uvidíme ako pôjde zápas. My teraz každý duel hráme sami so sebou. Strašne sa trápime, sme unavení a všetko nám ide akosi ťažšie. Teraz sme v takom stave a musíme sa z neho vyhrabať, ale ono to príde. Potrebujeme jeden-dva zápasy vyhrať a pomaly sa to bude zlepšovať. Aspoň moja skúsenosť je taká, keďže pár takýchto situácií som už zažil.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Vardar predstavuje v hádzanej absolútnu špičku. Aj keď prešiel istými zmenami, do Skopje prišli kvalitní noví chlapci, ktorí majú skúsenosti z Nemecka či Francúzska. Aj keď vieme akú hádzanú hrajú, čerpať budeme aj z ich nedeľňajšieho zápasu v Lige majstrov proti Záporožiu, ktorý ich v SEHA lige porazil. Musíme sa na nich dobre pripraviť, pretože je to pre nás dôležitý zápas. Verím, že nás v utorok príde podporiť čo najviac ľudí, ich podporu budeme veľmi potrebovať.“

A v obrazoch si pozrite, ako vyzerá nový cyklochodník na sídlisku Sekčove. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V Prešove pribudla nová trasa pre cyklistov: Oči vám môže upútať jej rozvetvenie
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie