Samospráva

Rok 2018 v Prešove? Mesto plánuje realizovať 122 investičných akcií z vlastných zdrojov

Prešovská radnica plánuje vynaložiť v budúcom roku z vlastných zdrojov viac ako 7,3 milióna eur na 122 investičných akcií. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Rok 2018 v Prešove? Mesto plánuje realizovať 122 investičných akcií z vlastných zdrojov
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Vedúca odboru strategického rozvoja Mestského úradu v Prešove Magdaléna Artimová uviedla, že je to rámcová suma, skutočná výška nákladov bude známa až na základe verejného obstarávania. Prípadný rozdiel sa použije na akcie, ktorých predpokladaný náklad nestačí na úhradu skutočných výdavkov.

Rôzne typy stavieb

„Do plánu investičnej výstavby sú zahrnuté rôzne typy stavieb. Sú tam jednak stavby, ktoré plynule prechádzajú z tohto roku. Ide hlavne o parkovacie plochy, ktoré sme nestihli dobudovať kvôli tomu, že neboli zrealizované výruby alebo bolo potrebné posudzovanie na životné prostredie. Veľkú časť tvoria školské stavby. Ide o komplexnejšie riešenie škôl, nielen o riešenie havarijných stavov. A potom sú to ďalšie akcie, ktoré realizujeme tiež z predchádzajúcich období, napr. pokračovanie výstavby domu smútku v časti Prešov – Solivar,“ uviedla Artimová.

Dodala, že pokračovať sa bude aj vo výstavbe športovísk, rekonštrukcii chodníkov a výstavbe infraštruktúry. Plán investičnej výstavby už schválili v zastupiteľstve mestskí poslanci. Bol zostavený na základe požiadaviek od občanov, výborov mestských častí a sú v ňom zahrnuté aj aktivity, ktoré mesto rozpracovalo v tomto roku a chce v nich kontinuálne pokračovať.

Aj z externých zdrojov

Mesto bude v priebehu budúceho roka realizovať aj akcie, na ktoré má schválené financovanie z externých zdrojov vo výške zhruba 6 miliónov eur. Radnica vlani podala 28 väčších investičných projektov, doteraz má schválených 13 z nich. Patria sem rekonštrukcie dvoch telocviční, obnova vchodov v mestských bytovkách na Starej tehelni.

Externé zdroje podala aj na rekonštrukciu verejných priestranstiev, opravu vnútroblokov a na sociálne služby – zriadenie opatrovateľskej služby na Bernolákovej ulici, prípadne zriadenie senior centra na Jiráskovej ulici. Ostatné projekty sú v procese hodnotenia, žiadny nebol odmietnutý.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie