Radšej raz kliknite, aby vám neušli: Prešovčania, takéto pekné akcie u nás prebehnú

Radšej raz kliknúť, ako potom banovať. To platí aj pre tento zoznam. Ide o náš výber podujatí, ktoré sa uskutočnia v Prešove tento týždeň a ktoré radíme zažiť.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Radšej raz kliknite, aby vám neušli: Prešovčania, takéto pekné akcie u nás prebehnú
Foto: Ľubomír Hudačko

Dvaja/dve v umení

13. marca 17:00 vo Viole

Dramatický dialóg, operný duet, dialóg tvorcu a kritika, súžitie dvoch literárnych postáv, dvaja vo výtvarnom diele, nezabudnuteľné filmové dialógy, rockové duetá.

Dni s Táliou

14. marca 8:30 v historickej budove Divadla Jonáša Záborského

Regionálna súťaž amatérskych divadelných súborov.

Fragile

14. marca od 18.00 v Kine Scala

Slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár.

Izba č. 6

15. marca 19:00 v Divadle Alexandra Duchnoviča

Ošumelý pavilón na kraji nemocnice niekde v ruskej gubernii. Držia v ňom tých, ktorí v reálnom živote nefungujú normálne. Ktorých správanie sa vymyká z bežných koľají.

Burza starožitností a kuriozít

16. marca od 8.00 na Pešej zóne

Tradičná burza starožitnosti na pešej zóne v Prešove nás čaká už tento piatok.

Chlieb s Maslom

16. marca od 19.00 v Kine Scala

Som slobodný – kľúčová veta tohto nádherného príbehu troch mužov hľadajúcich zmysel partnerských vzťahov a ideálneho spôsobu ako v nich zotrvať.

King shaolin DMH Tour

16. marca 20:00 vo Wave

King Shaolin prináša tam kde sa objaví, pozitívny vibe, prepracovanú unikátnu performance, a hlavne dobrú zábavu a plnohodnotný kultúrny program. Hostia: No Brake & Jenos Brothers

Lavagance

16. marca od 20.30 v Chris­tianii

Lavagance je slovenská indie popová skupina z Bratislavy, ktorá funguje na hudobnej scéne od roku 2005. V ich hudbe sa často miešajú prvky popu, indie rocku a elektroniky.

Pohľady na oblohu

17. marca 11:00 v planetáriu

Program pod umelou oblohou planetária o tom, čím sa líši denná a nočná obloha v lete a v zime. Vhodný pre mladších školákov.

Bartók a drevený princ

17. marca 16:00 vo Viole

Bartók a Drevený princ je veselá klauniáda pre deti od 4 do 10 rokov plná skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov.

Daniel Spaleniak

17. marca 20:30 v Christianii

Hudobník Daniel Spaleniak žije a tvorí v Lodži. Jeho éterické, bluesovo-folkové piesne vzbudili záujem na americkom trhu, a práve preto môžete jeho pieseň „Back Home“ počuť aj v kriminálke „Elementary“ a „Why“ v známej produkcii The Path“.

Daša Kostovčík band

17. marca 21:00 vo Viole

So svojou novou kapelou predstaví úplne nové skladby, ale aj tie, ktoré už stihli zarezonovať ako napríklad: Balada, Melody, či Yes Or No speváčka Daša Kostovčík.

Caron Dimonio

17. marca 21:00 vo Wave

Talianske duo z mesta Bologna hrá zmes post-punku a elektroniky s presahom do EBM a noisu.

Nikola Šuhaj

18. marca 16:00 v Divadle Jonáša Záborského

Na konci sveta, v dedinke učupenej v lone štítov, narodil sa zbojník, ktorý bohatým bral a chudobným dával, až kým ho zrada nepripravila o lásku aj o život. Pôvodný slovenský muzikál.

Skús cirkus

18. maca 16:00 v PKO

Kúzla a čary, ktoré sú zábavné a bezpečné. Žonglovanie, akrobacia, povrazolezectvo i krotenie divých šeliem. Ale nebojte sa, zvieratká nie sú týrané, budú oživené. Ako? Tak to sa môžete prísť pozrieť.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame