Rastislav Búgel Správy

PROTEST farmárov odštartoval aj na Slovensku! Takáto je situácia v jednotlivých krajoch, FOTO

Obrovské protesty farmárov sa rozhoreli aj na Slovensku. Traktory sa vybrali na cesty takmer vo všetkých slovenských krajoch.

Ilustračný obrázok k článku PROTEST farmárov odštartoval aj na Slovensku! Takáto je situácia v jednotlivých krajoch, FOTO
18
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Nitriansky kraj

Protest je avizovaný v Leviciach v čase od 12.00 do 16.00 hodiny. Pôjde o „zhromaždenie farmárov a poľnohospodárskej techniky za účelom vyjadrenia nespokojnosti s aktuálnou situáciou v poľnohospodár­stve.“

Protestná jazda poľnohospodárov bude prebiehať v meste Levice po uliciach Ku Bratke, Saratovská, Kpt. J. Nálepku, Červenej Armády, Bernolákova, Čsl. Armády, Nám. Hrdinov, F. Engelsa, P.O. Hviezdoslava, Turecký rad, Koháriho, Kozmálovská cesta, M.R. Štefánika, Dopravná, L. Štúra, Nádražný Rad.

Žilinský kraj

Protest je avizovaný v Dolnom Kubíne od 9.00 do 14.00 hodiny. Obmedzenie: 1.Liesek, 2. Námestovo, 3. Ružomberok a 4. Kraľovany.

Farmári sa budú postupne presúvať do Dolného Kubína, kde zaparkujú svoje traktory na ul. M. R. Štefánika a to v úseku od križovatky s cestou I/70 až po ul. Československej Armády– v tomto úseku by mala byť cesta úplne uzatvorená.

„Po príjazde na ulicu M. R Štefánika budú traktory parkovať na ceste I/70 pri Národnom fronte a to po obidvoch stranách cesty (parkovanie bude vo vonkajších jazdných pruhoch). Vnútorné jazdné pruhy (bližšie k osi vozovky) budú prejazdné a premávku v danom úseku cesty I/70 budú regulovať policajné hliadky,“ informuje polícia.

Protestná jazda prebehne aj v Martine v čase od 12.00 do 15.00 hodiny. Trasa: Sklené – Turček – Kremnické Bane – Turček – Turčianske Teplice, Turčiansky Michal – Turček – Kremnické Bane – Turček – Sklené: „V meste Žilina budú policajné hliadky situáciu monitorovať a v prípade potreby budú reagovať na vzniknuté okolnosti v súvislosti s cestnou premávkou.“

Banskobystrický kraj

„V meste Zvolen dnes od 10.00 – 14.00 hod. budú protestovať poľnohospodári. Asi 50 traktorov sa bude presúvať po miestnej komunikácii od kruhového objazdu Ul. Janka Jesenského po autobusovú stanicu,“ píše polícia a dodáva: „Protestnú jazdu budú monitorovať policajné hliadky. Upozorňujeme vodičov, aby rátali s obmedzeniami a riadili sa pokynmi polície.“

Prešovský kraj

Dnes bude v Prešove a v Poprade prebiehať „Traktorový protest farmárov, gazdov, poľnohospodárov a roľníkov".

Akcia je v pláne od 10.00 do 16.00 hodiny. „V súvislosti s touto plánovanou akciou sa dá v uvedených mestách a po trase presunu predpokladať možné obmedzenie v plynulosti cestnej premávky,“ píše polícia.

Jednotlivé trasy presunu sú:

  • Lipany – Sabinov – Prešov
  • Bardejov – Raslavice – Kapušany – Prešov
  • Vranov nad Topľou – Kapušany – Prešov
  • Stará Ľubovňa – Spišská Belá – Kežmarok – Poprad

Košický kraj

V Košiciach a v okresoch Košice okolie, Michalovce a Sobrance sa dnes uskutoční protest poľnohospodárov.

Začiatok bol o 10.00 hodiny v Haniske. Trasa: budova PPA na Moldavskej ulici v Košiciach – Šebastovce, ul. Osloboditeľov – na mostoch VSS odbočia doľava na ul. Alejovú – na kruhovom objazde odbočia doprava na ul. Moldavskú. Po ukončení štrajku budú za asistencie polície otočení späť na kruhový objazd a tou istou trasou sa vrátia späť.

Ďalší protest sa začal o 9.00 hodiny v Michalovciach. Trasa: Sobranecká cesta – štátna cesta I/19 – presun na hraničný priechod Vyšné Nemecké – na hodinu (od 12.00 do 13.00 hod.) zablokujú hraničný priechod pre nákladnú dopravu na vstupe na územie SR. Po ukončení blokády sa tou istou trasou vrátia späť do Michaloviec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Protesty farmárov na Slovensku
18
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM