Správy

Primátor Veľkého Šariša: Svetelná križovatka by mala byť hotová do konca roka

Svetelná križovatka pri pivovare vo Veľkom Šariši by mala byť podľa primátora mesta Viliama Kalla hotová do konca roka.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Veľkého Šariša: Svetelná križovatka by mala byť hotová do konca roka
Zdroj: TASR/Maroš Černý

Má vyriešiť dlhodobý problém s nehodovosťou a zvýšiť bezpečnosť chodcov.

Očakávali kruhový objazd

„Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo s Prešovským samosprávnym krajom (PSK) dohodnúť, aby túto križovatku zaradil do svojich investícií Momentálne sme vo fáze, že uvažujeme nad podobou svetelnej inteligentnej križovatky, ktorá by dokázala lepšie skoordinovať plynulosť premávky,“ uviedol Kall s tým, že v súčasnosti pracujú na pracovnej verzii.

Projektová dokumentácia musí byť následne odsúhlasená krajským dopravným inšpektorátom. „Náklady zo strany PSK sú približne 100 000 eur na tento rok,“ doplnil primátor.

Ako ďalej povedal, vodiči očakávali vybudovanie kruhového objazdu, prípadne iné riešenia. „Do budúcna Slovenská správa ciest (SSC) plánuje investíciu za niekoľko miliónov eur, ktorá spojí severný obchvat Prešova a obchvat Sabinova štvorprúdovou cestou a viacerými mimoúrovňovými križovatkami, ktoré budú ešte lepším riešením,“ skonštatoval primátor.

Priechod nie je bezpečný

Na križovatke pribudnú semafory, zvislé, ako aj vodorovné značenie. „Je tam autobusová zastávka SAD, kde sa zdržiava mnoho detí, ktoré dochádzajú do školy. Nie je tam bezpečný priechod, čiže budú zároveň doplnené aj priechody pre chodcov, ktoré budú na signalizáciu, že ľudia si budú môcť zastaviť premávku a bezpečne prejsť,“ vysvetlil Kall.

Myslí si, že realizácia križovatky je otázkou niekoľkých týždňov. „To nie je vec, ktorá by mala trvať pol roka, takže verím, že je reálne, keď poviem, že do konca roka to bude hotové,“ dodal primátor.

A vo fotogalérii nájdete aj zábery na atrakciu vo Veľkom Šariši, ide o výstavu motýľov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Motýle vo Veľkom Šariši vzbudzujú záujem
6
Galéria
Zdroj: TASR/Maroš Černý
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie