Prešovský fotograf nádherne nafotil Tatry a okolitý región: Tieto snímky treba vidieť

Známy prešovský fotograf Ján Štovka sa má opäť čím pochváliť. Krásne na svojich snímkach zaznamenal Tatry, Poprad, Starú Ľubovňu či napríklad Kežmarok.

Monika Gécziová

Fotograf Ján Štovka pochádza z Prešova, jeho tvorbu však poznajú i ďaleko vo svete. Pýši sa množstvom medzinárodných ocenení a svoj talent predviedol aj pri fotografovaní Tatier a okolia. To sa uskutočnilo v rámci projektu „Prešovský kraj – Kraj kultúrnych pamiatok“, na ktorom spolupracuje spolu s Krajskou organizáciou cestovného ruchu a Prešovským samosprávnym krajom.

„V tomto projekte fotím celý Prešovský kraj a vzniká tak jedna unikátna zbierka fotografií, kde je nafotené kultúrne a prírodné bohatstvo nachádzajúce sa na území nášho kraja,“ vysvetlil Štovka s tým, že fotky vznikali priebežne najmä počas letných mesiacov minulého roka v skorých ranných hodinách.

„Mali sme to šťastie, že sme cestovali karavanom a mohli sme tak nocovať priamo na miestach, ktoré sme fotografovali,“ ozrejmil s tým, že tým pádom na fotkách neboli ľudia, autá a ďalšie elementy, ktoré by narúšali výsledok a ktoré by potom musel pracne odretušovávať.

Na fotkách, ktoré vám teraz prinášame, môžete vidieť Poprad, Kežmarok, Starú Ľubovňu či Spišskú Belú. Najviac snímok však vzniklo v Tatrách, ku ktorým má, ako sám hovorí, ten najlepší vzťah.

„Tatry sú pre mňa práčkou mojej mysle a každú voľnú chvíľu tam trávim v lete spolu so svojou manželkou Lenkou a synom Janíčkom na rôznych túrach. Tatry sú nedofotiteľné, tam je vždy čo fotiť,“ priznal fotograf a dodal, že v danom regióne sa mu fotilo ako na dovolenke, pretože každá návšteva tohto kúska východného Slovenska, hoci aj pracovná, je preňho dovolenkou.

Viac už nájdete v samotnej krásnej a dychberúcej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Krásnu prírodu si užívajú aj v srdci Slovenska. Pozrite si video, ako sa bežkári tešia z nádielky snehu.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk