Správy

Prešovskí vodiči sa môžu hanbiť: Nevideli na ceste nevidiacich a TAKTO dopadli v hodnotení

Slovenskí motoristi sú voči nevidiacim a slabozrakým chodcom ohľaduplnejší ako vlani. Neplatí to však o tých prešovských, ktorí sa po hodnotení môžu hanbiť.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí vodiči sa môžu hanbiť: Nevideli na ceste nevidiacich a TAKTO dopadli v hodnotení
Foto: Ľubomír Hudačko

Organizátori Dňa bielej palice v utorok už desiatykrát testovali, či vodiči dodržia ustanovenie cestného zákona a človeku s bielou palicou po signalizácii dajú na priechode pre chodcov prednosť.

Medzi najmenej pozorných či slušných vodičov patrili tí, ktorých konanie zaznamenali na cestách Bratislavského a Prešovského kraja.

„V Bratislavskom kraji nedalo prednosť nevidiacim 24,7 percenta vodičov, v Prešovskom to bolo 27,5 percenta šoférov,“ konkretizovala Blašková. Dianie sledovali i policajti, ktorí každému z vodičov adresovali podľa jeho konania buď pochvalu, alebo poučenie.

"Oproti vlaňajšku sa motoristi zlepšili o 2,3 percenta,“ informovala Dušana Blašková z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS). "Tých, ktorí nezastavili, hoci videli, že cez priechod chce prejsť nevidiaci alebo slabozraký človek, bola necelá pätina, presne 18,8 percenta vodičov,“ sumarizovala celoslovenské výsledky, ktoré zozbierali v 49 mestách a na 54 priechodoch pre chodcov.

A vedeli ste, že vo Veľkom Šariši majú novinku na najvyššom mieste na hrade? Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Užiť si môžete jeho 20-násobné priblíženie: Vo Veľkom Šariši už je ďalekohľad
2
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie