Hádzaná

Prešovskí hádzanári dosiahli neuveriteľný výsledok: Súper dal menej ako 10 gólov

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli duel 14. kola Slovnaft handball extraligy. Na palubovke Slovana Modra zvíťazili jednoznačne a súper stretlil len 9 gólov.

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí hádzanári dosiahli neuveriteľný výsledok: Súper dal menej ako 10 gólov
Zdroj: TASR

Najlepším strelcom duelu bol Roman Carapkin so siedmimi gólmi. V tabuľke najvyššej súťaže je Tatran so ziskom 23 bodov z 12-tich odohraných zápasov aj naďalej na prvom mieste.

Domáci dokázali držať s favoritom duelu krok iba do polovice prvého polčasu, kedy prehrávali tesne 4:5. Druhú polovicu úvodného dejstva ale Tatran ovládol a desaťgólovou šnúrou ušiel na 15:4.

Nedal ani 10 gólov

Posledné slovo síce parilo v prvom dejstve Lacenovi, ale o víťazovi duelu bolo prakticky rozhodnuté.

Tatran aj v druhom polčase pokračoval v zvyšovaní svojho náskoku. Domácim umožnil skórovať ešte o gól menej ako v prvom polčase a celkovo tak udržali súpera pod desiatimi strelenými gólmi!

Aj v druhej polovici druhého polčasu pritom predviedli zverenci Slavka Golužu desaťgólovú šnúru bez prerušenia (z 22:7 v 43. minúte na 32:7 v 57. minúte) a na vysokom víťazstve nič nezmenili ani to, že posledné slovo mal štyri sekundy pred koncom domáci Púpava.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Bol to pre nás v podstate dobrý tréning. Rešpekt pre Modru, ale nie je to súper na takej úrovni, ktorý by nám mohol robiť nejaké problémy. Napriek tomu sme nezačali zápas dobre."

„Nemôžeme robiť také chyby, akých sme sa dopúšťali zo začiatku. Mňa ako trénera zaujímalo prvých 15 minút, kde musíme začať na maximum a tie neboli dobré. Konečný náskok a výsledok ma v konečnom dôsledku až tak nezaujíma.“

"Chcel som sa pripraviť na posledné dva zápasy, ktoré sú pred nami. Každý dostal šancu si zahrať. Nemali sme doteraz veľa času na kvalitný tréning, preto chcem v takýchto zápasoch čo najviac natrénovať, aby sme mali disciplínu a rešpekt.“

Roman Carapkin, spojka Tatrana: „Ďakujem chlapcom, že bojovali od začiatku do konca. Trochu horší sme mali vstup do zápasu. Vyhrávali sme iba o gól. Potom sme ale urobili veľa dobrých vecí v obrane i útoku. Dali sme ľahké góly a napokon sme uhrali super výsledok.“

Tomáš Rečičár, spojka Tatrana: „Začali sme zápas trochu slabšie. V obrane sme dostali ľahké góly a bolo to 5:3. To by sa nemalo stávať, hoci sme boli po dlhej ceste."

"Ale potom zobral tréner timeout, my sme sa nakopli, dali ľahké góly a zápas otočili na svoju stranu. Súper potom nemal žiadnu šancu. Dôležité je, že sa nikto nezranil. Teraz sa ešte musíme pripraviť na zvyšné dva zápasy.“

Štatistiky

Slovan Modra – Tatran Prešov 9:33 (4:15)

  • Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Vasiľ – Rábek 1, Djerič, Lapajne 1, Rečičár 5, Muňoz Cabezon 3/1, Hozman 4, Vučko 2, Straňovský 2. Michalka 4, Grzentič 4, Carapkin 7.
  • Najviac gólov súpera: Lacena 3, Púpava 2, 7-metrové hody: 2/2 – 2/1, vylúčenia: 2–1.
  • Priebeh:. 0:1, 2:3, 2:5, 4“5, 4:15, 6:16, 7:22, 7:32, 8:33

Zelenobielych čakajú v tomto roku ešte posledné dva zápasy. Najskôr sa v stredu 18. decembra o 18. hodine predstavia v záverečnom domácom vystúpení roka, v ktorom privítajú v Tatran handball aréne hádzanárov Hlohovca.

Posledným duelom v tomto roku bude šláger na palubovke Považskej Bystrice, ktorý je na programe v sobotu 21. decembra o 18. hodine.

A vo fotogalérii si pozrite aj zábery na sieň slávy prešovského športu. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Pribudla tu novinka: Otvorili sieň slávy prešovského športu
9
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie