Prešovské víkendové podujatia lákajú: Aj toto môžete v našom meste zažiť...

Prvý marcový víkend je už tu. Ešte naň nemáte plány? Možno sa necháte zvábiť našimi tipmi na podujatia, ktoré sa počas neho v našom meste uskutočnia.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Prešovské víkendové podujatia lákajú: Aj toto môžete v našom meste zažiť...
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Čarovná muzika

3. marca od 16.00 vo Viole

Divadlo Cililing. Keď sa chudobných rodičov syn poberie do sveta, sám nevie, čo ho tam čaká. Nájde si robotu u starej tetky, ktorá je k nemu neľudská, no napriek tomu ju prekabáti a získa čarovné husličky aj píšťalku.

Snehulienka na ľade

3. marca o 17:00 na zimnom štadióne

Rozprávka pre deti, ktoré sa vedia, ale i nevedia korčuľovať. Snehulienka na ľade sa predstaví aj so svojimi kamarátmi trpaslíkmi v Prešove. Veselý príbeh a „čáry máry“ zlej čiernej čarodejnice nakoniec i tak skončia šťastne vďaka princovi, kamarátom trpaslíkom a láske.

Pytačky, Medveď

3. marca od 19:00 v DAD

Čechovove jednoaktové komédie Pytačky (1889) a Medveď (1888) sa často uvádzajú ako súčasti jedného predstavenia. Spája ich spoločná téma – vzťah muža a ženy, ktorý sa formuje cez prekonávanie banálnych a nezmyselných prekážok a ktorý nakoniec vyvrcholí vzájomnou náklonnosťou.

Cosmic Flow

3. marca od 21.00 vo Wave

Kozmická selekcia elektronickej hudby a ďalších nadčasových zvukových frekvencií pod záštitou domácich DJs.

Polepetko

4. marca od 16:00 v DAD

Známa hudobná rozprávka Petra Stoličného Polepetko s textami piesní Jána Štrassera a hudbou Igora Bázlika v podaní mladšej generácie súboru DAD v réžii Vladimíra Sadílka prináša zábavu a humor vyplývajúci predovšetkým z vtipných situácií, do ktorých sa dostáva hlavný hrdina rozprávky popletko Polepetko, čo popletie všetko.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame