Ľubomír Hudačko Šport

Prešovská 3b hokejbalová liga si nedopriala prestávku ani cez Veľkú noc a pokračovala zápasmi 18. kola a jednou dohrávkou. Kolo prinieslo hodený uterák na ihrisko ale aj mastenicu, ktorá znamenala až 40 trestných minút. Viac si pozrite v prehľade aj s tabuľkou.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská hokejbalová liga s netradičným záverom: Brankár z frustrácie hodil na ihrisko uterák!

Ďalšie kolo hokejbalovej ligy prinieslo zaujímavé výsledky aj netypické situácie. Na pľaci bol hodený uterák aj mastenica odmenená hromadnými trestnými minútami. Výsledky prinášame v prehľade.

HBC Panthers – HBC Fany Sport 2:12 (1:4, 1:3, 0:5)

• Góly: Marcin, Pet. Richter – Stanislav 5, Mitra 3, Vojtek 2, Miškovič, Hardoň
  • Brankári: Kandra, Sokol – Hudák
  • Rozhodcovia: Žulkovský, Figel

Z celého zápasu snáď okrem skóre najviac zaujala situácia necelých 5 minút pred koncom stretnutia, keď brankár Pantherov doslova hodil na ihrisko biely uterák, lebo sa už nedokázal pozerať na nemohúcnosť svojich obrancov a nechal sa vystriedať. Jednoznačný favorit vládol celému stretnutiu a poľahky zvíťazil.

HBC Paluto – HBC Šindliar 12:9 (2:3, 9:3, 1:3)

• Góly: Staš 5, Ličák 4, Ocsenáš, Španiel, Krasl – Ant. Imrich 3, Liba 2, Sopko 2, Štec, Sopko
  • Brankári: Kovač – Durkáč
  • Rozhodca: Kochan

Zápas ako cez kopirák. Keď v poslednom meraní síl týchto dvoch súperov vyhrávali v polovici zápasu hráči Šindliara, každý si myslel, že je to len dielo náhody. No aj v tomto zápase ukazovala časomiera v 22 minúte stav 2:5, ale potom začal úradovať dvojica Staš-Ličák a bolo vymaľované. Bohužiaľ hráčov Šindliara momentálne najviac tlačí topánka na poste brankára a to sa ukázalo, ako rozhodujúce aj v tomto zápase.

HBC Tornado – HBC Juniors U16 10:3 (2:1, 5:1, 3:1)

• Góly: Figel 3, Prudič 2, J. Baláž 2, Suchár, Filip, M. Gulik – Lamač 2, Sedlák
  • Brankári: Konečný – Šoltys Luk.
  • Rozhodcovia: Francan, Marcin

Po minulotýždňovom premiérovom víťazstve sa tentokrát naša „Omladina“ postavila vicemajstrovi a až na druhú tretinu si nepočínala vôbec zle. Karol Žulkovský: „Je vidieť, že chlapci chcú, makajú a už aj dosahujú výsledky. Preto dúfam, že všetko čo robíme je práve pre týchto mladých a začínajúcich hokejbalistov, ktorý po nás raz prevezmú štafetový kolík.“

HBC Panthers – HBC Pirates 6:5 (1:0, 3:2, 2:3)

• Góly: Kochan 2, Pet. Richter 2, Sokol, Kuchár – Bašták, Čorej, M. Polťák, Niščák, Grohoľ
  • Brankári: Kandra – Roman Baláž, Matej
  • Rozhodca: Čengeri

Zápas ako remeň a udelených spolu až 40 trestných minút! Súboj dvoch minuloročných štvrťfinálových rivalov, v ktorom nikomu nikto nič nedaroval zadarmo svojím nemastným neslaným výkonom poznačil aj hlavný rozhodca. Pantheri však pohodlne kontrolovali priebeh zápasu a to až do 42 minúty, kedy za stavu 6:3 prišlo nepochopiteľné uspokojenie a po dvoch rýchlych góloch súpera sa museli obávať o výsledok až do samého záveru.

7.   HBC Juniors U16   16   1   0   0   15   38:212   3

Toto sa len tak v prešovskej hokejbalovej lige nevidí: Hráči si v strede zápasu služobne odbehli :)

Dôležitý súboj Prešova s Nitrou: Prvý zápas nadstavbovej časti ovládli domáci pomerom 1:0!