Správy

Prešovčania si na ne ťažšie zvykajú: Ojazdené autobusy z Bratislavy premaľujú, FOTO

Logo hlavného mesta na autobusoch jazdiacich po Prešove si všímame už 2 roky. Dopravný podnik kúpi ďalšie ojazdené kusy, no plánuje ich premaľovať.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania si na ne ťažšie zvykajú: Ojazdené autobusy z Bratislavy premaľujú, FOTO
4
Galéria

Ojazdené autobusy z Bratislavy Dopravný podnik v Prešove kupuje na nasledujúce 3–4 roky. Majú už viac ako 10 rokov, no technické parametre spĺňajú a tento nákup si pochvaľuje aj radnica.

Matej: Zlé rozhodnutie

„Kupuje to za výhodnú cenu, ale kupuje staré autobusy. Dnes sa to javí ako veľmi zlé rozhodnutie, že Prešov tzv. tie zlaté časy, keď mal plnú špajzu, plnú peňaženku, nevyužil na kúpu nových autobusov či trolejbusov,“ uviedol k téme pre Prešov 24 riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo Ondrej Matej.

Ani cestujúci si na ne príliš nezvykli a pravidelné sa objavujú hlasy o tom, že bratislavské logo jazdiace po Prešove nevyzerá najpôsobivejšie. Dobrou správou preto je, že sa plánuje ich premaľovanie.

„Podľa Dopravného podniku mesta Prešov, a.s., budú tieto autobusy po odkúpení prelakované do farebnej schémy DPMP, teda do štandardných farieb, tak, ako aj ostatné vozidlá,“ uviedla pre Prešov 24 tlačová referentka Msú Lenka Šitárová.

Za zvýhodnenú cenu

Doplnila, že premaľovanie autobusov bude DPMP, a.s., riešiť vo svojej réžii vzhľadom na to, že zamestnáva aj lakovníkov. A postupne aj podľa prevádzkových možností.

„DPMP tieto vozidlá odkúpil od Dopravného podniku Bratislava, a.s., za zvýhodnenú cenu, pričom cena za vozidlo zodpovedá 8-mesačnému nájmu. DPMP, a.s., túto možnosť využil pre súčasný nedostatok vozidiel vo vozidlovom parku. Momentálne však už prebiehajú verejné súťaže na nákup nových elektrobusov a dieselových autobusov,“ dodala na záver Šitárová.

Vo fotogalérii nájdete aj ďalšie zábery spomenutých vozidiel.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Ojazdené bratislavské autobusy Dopravný podnik premaľuje
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM