Prešovčania sa dočkali: Vianočný stromček už svieti, sledujte tie zábery

Už ho môžeme vidieť v plnej paráde. Vianočný stromček na Hlavnej ulici už svieti. Postaral sa o to Mikuláš spolu so svojou družinou i deťmi.

Ľubomír Hudačko

Tešia sa z neho najmä deti, ale jeho čaru vedia podľahnúť aj dospeláci. Reč je o vianočnom stromčeku, ktorý okrem domácností zdobí vždy aj hlavné námestie v centre Prešova.

Aj tento rok ho Mikuláš rozsvietil so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. S odpočítavaním jeho zažatia však pomohli na mieste vo veľkom aj prítomné deti. Na sekundu presne sa tak rozžiarili stovky svetielok. „My už doma máme stromček, ale tiež ešte nesvietil. Rozžiarime ho až teraz, keďže už prišiel Mikuláš. To je to najmenej, čo môžeme pre radosť detí urobiť,“ povedala pre našu stránku Prešovčanka Alena.

Jozef so svojou rodinou pre zmenu s tým čaká až takmer do Štedrého dňa. „Náš stromček rozsvietíme až deň pred slávnostnou večerou a rozbaľovaním darčekov. Dôležité však je niečo iné ako stromček, to asi ani netreba prizvukovať. No a musím povedať, že tento obrovský stromček v centre mesta je krásny, veľmi sa nám všetkým páči,“ uviedol s úsmevom.

A ako vianočný stromček v Prešove po rozsvietení vyzerá? Pozrite si naše galérie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame