Hádzaná

V nedeľňajšom kole extraligy sa stretli tímy s najlepšou formou z celého pelotónu. Dokonca bol na tom Prešov úplne najlepšie zo všetkých.

Ilustračný obrázok k článku Prešov mal najlepšiu formu v lige: Majster mu prerušil sériu výhier, ale natrápil sa s ním

Majster už v prvej tretine prestrieľal súpera 16:7, ale nevyužil úvodnú presilovku, po ktorej pykal. Hostia z prvej vážnejšej príležitosti skórovali, keď dostal príliš veľa času i priestoru Oliver Turan pri pravom mantineli, vystrelil po ľade a na prekvapenie všetkých puk skončil v sieti.

Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať počas druhej presilovky. Šesť sekúnd pred návratom Sýkoru z trestnej lavice sa prezentoval pekným gólom Stupka, sám pred bránkou hokejkou pomedzi vlastné nohy zavesil puk pod brvno.

Prešiel celým ihriskom

V strednom dejstve bola sprvu hra vyrovnaná.

V 24. minúte však mohli ísť hokejisti spod Pustého hradu do vedenia, pretože Zuzin mieril z dobrej pozície do žŕdky. Až potom si vytvorili Zvolenčania tlak a tešili sa napokon z gólu na 2:1. V polovici stretnutia totiž obranca Roy prešiel celým ihriskom, vystrelil spoza obrancov a hoci bránku minul, odrazený puk dostal do siete príklepom Török.

Ďalšie správy z Prešova:

Koňare zapli na vyššie obrátky, no chýbala presnejšia finálna fáza. V 36. minúte Puliš dostal puk pred bránku a po skrumáži skončil predsa len za Bespalovom, prepasíroval ho tam Krieger.

Piati na troch

V tretej tretine sa naskytla aj Prešovčanom vôbec prvá presilovka, ale nezahrali ju dobre.

Navyše na jej konci sa strhla bitka na opačnej strane pred Bespalovom, no vyšli z nej lepšie hráči Prešova. Mali početnú výhodu piatich proti trom, no využili ju až vtedy, keď na ľad prišiel štvrtý zvolenský hráč.

Neprehliadnite aj ďalšie dôležité správy:

Šimun pred bránou zadovkou našiel úplne voľného Welychku a ten sa pred odkrytou svätyňou Rahma nemýlil, znížil na rozdiel gólu.

S pribúdajúcimi minútami hostia museli viac riskovať a tak i Zvolen mohol skórovať. V závere sa Prešov k tlaku nedostal, pretože sa dostal do dvojnásobného oslabenia, až v poslednej minúte mohol odvolať brankára, no tretí gól nedosiahol.

HKM Zvolen – HC Grotto Prešov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

• Góly: 11. Stupka (J. Mikúš, Jedlička), 30. Török (Roy), 36. Krieger (Puliš, Leskinen) – 7. O. Turan (Michnáč, Zagrapan), 47. Welychka (Šimun).
  • vylúčení na 2 min: 3:7
  • presilovky: 1:1
  • oslabenia: 0:0,
  • 100 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, J. Mikúš, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Török, Saracino, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Bakala, M. Bača, D. Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, F. Fekiač – Welychka, Čacho, Ľalík – Michnáč, Šimun, J. Sýkora – T. Nauš, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, V. Fekiač, P. Halama.

Hl. foto: ilustračné