Správy

Víťazný gól strelil v 60. minúte, pár sekúnd pred koncom Eduard Šimun. Pre Prešovčanov to bolo siedme víťazstvo po sebe a najmä, porazili veľkého rivala.

Ilustračný obrázok k článku Búrlivá atmosféra, neskutočný záver: Prešov zdolal Košice v nezabudnuteľnom DERBY

Hokejisti HC Grotto Prešov zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad HC Košice 3:2. V búrlivej atmosfére sa hral od úvodu rýchly hokej a nechýbali ani zaujímavé situácie. Hostí podržal brankár Košarišťan pri sľubných šanciach Michnáča a Welychku.

V 9. minúte sa k prvej presilovke dostali Prešovčania, vytvorili si v nej tlak, ale bez gólového efektu. Po nej si hru v početnej výhode vyskúšali aj „oceliari,“ ktorí sa síce usadili v útočnom pásme, no sériou prihrávok neprekvapili pozornú obranu súpera.

Po 40. minútach 0:1

Welychka sa po návrate na ľad dostal do brejku, v ktorom ho fauloval Chovan, no aj tak sa predral do šance, ktorú zmaril Košarišťan.

Aj úvod druhej časti bol najmä o pozorných brankároch. Bezgólové skóre zmenil v 32. minúte až Slovák, keď po spolupráci s Lapšanským dorazil puk za Bespalova – 0:1. Košičania mali v ďalšom priebehu druhej časti ešte dve presilovky, ale obrana domácich na čele s pozorným Bespalovom situáciu zvládla.

Neprehliadnite ani ďalšie aktuálne správy:

Úvod tretej tretiny patril Prešovčanom. V 41. minúte prešla za Košarišťana strela Michnáča, ktorý dosiahol prvý gól v extralige.

Štart domácich

Domácich to naštartovalo, krátko na to zvládli oslabenie a hosťom viackrát pohrozili v presilovke v 44. minúte. Košičania sa v tretej časti dopustili viacerých chýb a na nerozhodnom skóre mal výrazný podiel ich brankár Košarišťan.

Ten zmaril v 50. minúte šancu Aurela Nauša, v 53. minúte si poradil aj s bekhendovým pokusom Sýkoru. O dve minúty ho síce blafákom prekonal Welychka, no puk na bránkovej čiare zastavil obranca Saucerman.

Gól v závere

V následnej presilovke sa po rýchlej kombinácii dostal k strele Sýkora a poslal domácich do vedenia – 2:1.

Košičania skúsili v 59. minúte hru bez brankára, počas ktorej Pereskokov prestrelil Bespalova – 2:2. Krátko na to však Paršin stratil puk v strednom pásme a Šimun po útočnej akcii domácich prekonal Košarišťana – 3:2.

Viac správ z Prešova ponúkame tu:

HC Grotto Prešov – HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

• Góly: 41. Michnáč (Sýkora, Růžička), 56. Sýkora (Růžička), 60. Šimun (Michnáč, Sýkora) – 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Paršin).
  • vylúčení: 5:5 na 2 min.,
  • presilovky: 1:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • 1004 divákov.

Prešov: Bespalov – Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, D. Jendroľ, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, T. Nauš, Michnáč – A. Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač, Žilka

Košice: Košarišťan – Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Štec – Klhůfek, McPherson, Bartánus – Paršin, Chovan, Pereskokov – Rogoň, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Belluš, Milý

Hl. foto: archívne