Samospráva

Prešov bude mať nového hlavného kontrolóra: Alexandra Ernsta nahradí Martin Brilla

Novým mestským kontrolórom Prešova bude od júla Martin Brilla, nahradí Alexandra Ernsta. V stredu o tom rozhodli prešovskí mestskí poslanci na zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Prešov bude mať nového hlavného kontrolóra: Alexandra Ernsta nahradí Martin Brilla
Zdroj: Dnes24.sk

Spomedzi deviatich kandidátov ho zvolili v tajnej dvojkolovej voľbe na šesťročné funkčné obdobie. Brilla je absolventom Technickej univerzity v Košiciach, fakulty výrobných technológií, a v súčasnosti pôsobí ako kontrolór v piatich obciach okresu Stará Ľubovňa a v jednej v okrese Prešov.

Prešov má predpoklad rozvoja

„Je to veľmi dôležitá pozícia a je to pre mňa záväzok do ďalšej práce, aby som svojou činnosťou v rámci útvaru hlavného kontrolóra vedel prispieť k tomu, aby mesto Prešov napredovalo. Žiadna samospráva v súčasnej dobe – aj keď vývoj daní z príjmov fyzických osôb sa vyvíja pozitívne – nie je bez problémov a potreby ďalšieho rastu. Mesto Prešov je významným z hľadiska svojej polohy a má veľký predpoklad ďalšieho rozvoja,“ povedal po zvolení Brilla.

V druhom kole volieb nového mestského kontrolóra sa rozhodovalo medzi Brillom a súčasným kontrolórom Ernstom. Brillovi odovzdalo svoj hlas 15 poslancov, Ernstovi 13. Na funkciu nového mestského kontrolóra v Prešove bolo celkovo desať kandidátov.

Aký plat mu prislúcha

Okrem Brillu sa o tento post uchádzali Peter Alberty, Ľuboš Dudla, Alexander Ernst, Miroslav Hudák, Vladimír Kečkeméty, Jakub Kozák, Svetlana Pavlovičová, Erika Roháľová a Dominik Šotik. Erika Roháľová sa svojej kandidatúry vzdala. Hlavnému kontrolórovi prislúcha plat vo výške 2503 eur, čo je mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve vynásobená koeficientom 2,47. Mestské zastupiteľstvo môže hlavnému kontrolórovi schváliť mesačnú odmenu až do výšky 30 percent z jeho mesačného platu.

A sledujte aj to, ako v Prešove museli kvôli stredajšej búrke zasahovať hasiči. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V Prešove bol potrebný zásah hasičov: Mestom sa prehnala silná búrka
4
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie