Šport Správy

Vyšlo to! Na domácej palubovke sa zelenobieli v úvode trápili, ale postupne s favoritom vyrovnali krok. Sporting Lisabon v Európskej lige zdolali 24:21.

Ilustračný obrázok k článku Prehrávali o 5 gólov, no nevzdali sa: Hádzanári Tatrana Prešov sa tešia z víťazstva!
12
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hádzanári Tatrana Prešov zaznamenali v 8. kole B-skupiny Európskej ligy prvé víťazstvo. Na domácej palubovke zdolali portugalský Sporting CP 24:21, hoci v zápase prehrávali aj o päť gólov (4:9).

Nezachytili úvod

Po zisku prvých dvoch bodov sú naďalej na poslednom 6. mieste tabuľky.

Ďalší zápas Európskej ligy odohrajú už v najbližší piatok 19. februára na palubovke rumunského Dinama Bukurešť. Prešovčania nezachytili úvod a od prvých minút museli sťahovať manko súpera.

Ten im po góle Djukiča v 15. minúte odskočil na päť gólov – 4:9, no nevzdali sa a Grzentič vyrovnal na 11:11. Prvý polčas síce vyznel pre hostí 12:13, no druhý patril Prešovčanom.

Drámu nedovolili

Gól Tavaresa v 37. minúte znamenal dvojgólový náskok Sportingu (16:18), avšak Tatran sa tromi gólmi dostal do najtesnejšieho náskoku. Aj vďaka zlepšenej hre v obrane ho domáci postupne navýšili a v závere nedovolili súperovi zdramatizovať zá­pas.

Tatran Prešov – Sporting CP 24:21 (12:13)

• Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Hernandez 6, Santos 4, Grzentič 4, Jaballah 4, Rábek 3, Pacheco 1, Rečičár 1, Michalka 1, Fech, Hozman, Carapkin
  • najviac gólov Sportingu: Veitia Valdez 5, Rocha, Schöngarth a Djukič po 4
  • Rozhodovali: Andorka, Hucker (obaja Maď.)
  • TH: 4/4 – 3/2
  • vylúčení: 2:2