Iné športy

Prešovská hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti play off. Do semifinále napokon postúpili papieroví favoriti.

Ilustračný obrázok k článku Pravidelný výsledkový servis: Prešovská hokejbalová liga spoznala semifinalistov
7
Zdroj: PHbL

Do semifinále teda postúpili papieroví favoriti a až na prvé zakopnutie HBC Assassins zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov. Pozrite si všetky výsledky.

HBC Avion Košice – HBC Assassins 2:9 (0:4, 1:1, 1:4)

• Stav série: 1:1

V druhom zápase ukázal víťaz základnej časti vo farbách HBC Assassins svoju ľahkosť a v pohodovom tempe hostiteľov nešetril.

HBC Spartans – HBK Senators Trebišov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

• Stav série: 0:2

Dve tretiny odolávali favoritovi aj Sparťania, no chvíľková strata koncentrácie posadila na koňa hostí z Trebišova.

HOKEJBAL Prešov o.z. – HMHK bauska. Vranov 7:6 pp. (3:1, 3:2, 0:3 – 1:0)

• Stav série: 2:0

Ďalší veľmi kvalitný zápas, ktorý muselo po výbornej tretej tretine rozhodnúť až predĺženie. V ňom to bolo „one man show“ zatiaľ najlepšieho hráča tejto série Richarda Čirča.

HBC Knights Bardejov – Warriors Košice 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)

• Góly: T.Hric 3, Michnovič, P.Rusnák, R.Majer – Matyas 2, Sukop
  • Brankári: Krochta – Kosál
  • Vylúčenia: 3:1
  • Rozhodcovia: Kochan, Mitra
  • Ihrisko: Šaca
  • Konečný stav série: 3:0

V nehokejbalových podmienkach za stáleho dažďa sme spoznali meno prvého semifinalistu, ktorý to zvládol v najkratšom možnom čase.

HBC Assassins – HBC Avion Košice 2:1 pp. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

• Góly: Fečko – Pivarník, N.Jenčuš (rozh.pp)
  • Brankári: Farbár – Borovský
  • Vylúčenia: 1:2
  • Rozhodcovia: Šimbera, Hriško
  • Stav série: 2:1

Hra hráčov vo farbách HBC Assassins je ako aktuálne počasie a ten kto videl prvý a aj tento zápas musí potvrdiť, že to vôbec nevyzeralo, ako keď hrá prvý s ôsmym. Nebyť fatálnej chyby dovtedy fantasticky chytajúceho 16-ročného Mareka Borovského, táto séria mohla byť ešte o to zaujímavejšia.

HBC Avion Košice – HBC Assassins 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

• Góly: Šestina 2, Mušinka – Štefanco 4, Pivarník 2, N.Jenčuš
  • Brankári: Borovský – Farbár
  • Vylúčenia: 1:1
  • Rozhodcovia: Francan, Urbanec
  • Konečný stav série: 1:3

Blížiace sa extraligové povinnosti hráčov hostí už pred začiatkom zápasu naznačovali, že sérii bude koniec a aj sa tak stalo. No domáci HBC Avion určite nesklamal a je len na jeho škodu, že takto nepristupoval k zápasom počas celej sezóny.

HBK Senators Trebišov – HBC Spartans 8:3 (3:0, 4:2, 1:1)

• Góly: Jožiov 2, D.Antal 2, R.Fecko, Mat.Džupina, Pánik, D.Fecko – Fabian, Kožuško, Jurčenko
  • Brankári: Kudľak – S.Hudák (Tóth)
  • Vylúčenia: 3:0
  • Rozhodcovia: Urbanec, Kochan

Až veľmi jednoducho 3:0 na zápasy, no hráči Trebišova idú cieľavedome za svojím cieľom.

A v obrazoch nájdete aj zábery z týchto športových súbojov v hokejbale.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Súboje Prešovskej hokejbalovej ligy v play off