Potvrdili papierové predpoklady: Prešovskí volejbalisti proti Ľubovni hladko 3:0

Volejbalová extraliga pokračovala 10. kolom. VK Mirad PU Prešov doma hostil VKM Stará Ľubovňa. Papierové predpoklady sa potvrdili a Prešov vyhral.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Potvrdili papierové predpoklady: Prešovskí volejbalisti proti Ľubovni hladko 3:0
Zdroj: TASR

Odveta úvodného zápasu sezóny vyznela opätovne víťazne v prospech Prešovčanov v pomere 3:0 (21, 20, 18).

Séria bodov pre Prešovčanov

Stará Ľubovňa, ako posledné družstvo tabuľky, pricestovalo do Prešova zabojovať. Šarišania od prvej lopty potvrdzovali rolu favorita. Už v polovici prvého setu si vybudovali 3-bodový náskok. Napriek snahe hostí sa v koncovke set zdramatizovať nepodarilo. Z výhody 1:0 v zápase po výsledku 25:21 sa tešili domáci.

V druhom sete sa vyrovnaná partia hrala výrazne dlhšie. V dôsledku neúspešného servisu domácich, Ľubovňa dokonca v jeden moment vyhrávala 16:17. Nasledovala však séria bodov pre Prešovčanov. Ani v závere druhého setu domáci súpera do vážnejšieho tlaku nepustili. Set ukončil prudkým smečom na 25:20 Michal Hudák.

Rytmus hry sa nezmenil ani v jeho treťom dejstve. Útočná hra stála domácich niekoľko bodov, ale hostia to vo svoj prospech nevyužili. Od polovice tretieho setu dostali v prešovskom tíme šancu hráči z lavičky.

Stav zápasu trpezlivo kontrolovali a v jeho koncovke sa niekoľkými peknými útokmi zaskvel mladý Šimon Gula. Zisk setu na 25:18 a celkové víťazstvo zápasu potvrdil blokár Ivo Mikovčík. Na mene hráča zápasu sa zhodli obaja tréneri. Stal sa ním Martin Sopko, ktorý spolu s Vladimírom Katonom prispeli k úspechu Prešova zhodne 17-timi bodmi.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Zápas sme mali pod kontrolou i keď Stará Ľubovňa hrala v prvom aj druhom sete dobrý volejbal. Ukázala sa herná kvalita, aj keď z našej strany to ešte stále nie je 100%-né.“

Ján Senko, tréner VKM Stará Ľubovňa: „Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon, hlavne prvé dva sety. Nevyhli sme sa vlastným chybám, ktoré sme robili viackrát po sebe a v nevhodnú chvíľu. Tým pádom sme nemohli uhrať ani jeden set. Blahoželám domácim k víťazstvu.“

Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej 25.11. o 16:00 proti nováčikovi extraligy, tímu MVK Zvolen.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame