Správy

Porovnanie histórie a súčasnosti: To isté miesto v Prešove delia na FOTO desiatky rokov

Možno ste takúto fotografiu doposiaľ nevideli. Zachytáva známe miesto ešte pred postavením mestskej športovej haly. A pozrite si aj priložené porovanie...

Ilustračný obrázok k článku Porovnanie histórie a súčasnosti: To isté miesto v Prešove delia na FOTO desiatky rokov
2
Galéria
Zdroj: Vladimír Sabal

Pozoruhodná snímka, ktorá iste zaujme oči obyvateľov metropoly Šariša. Reč je o zábere, ktorý stojí za to, aby ste si pozreli. Môžete totiž zočiť fotku pochádzajúcu práve z nášho mesta, ktorá je stará niekoľko desiatok rokov. A tak si osviežiť svoju pamäť, mladšie generácie sa rovno dozvedieť, ako to kedysi vyzeralo v známej lokalite Prešova.

Na archívnej fotografii z Prešova, ktorú vám práve teraz na našom spravodajskom portáli prinášame, sa ešte nachádza dom, kde teraz stojí benzínova čerpacia stanica. „A v pozadí je v príprave výstavba mestskej športovej haly,“ prezradil pre náš web prešovský fotograf Vladimír Sabal.

Ako dodal, presne si to nepamätá, ale daný záber bol fotený asi v roku 1975, možno trochu neskôr. „Viem, že výstavba trvala asi deväť rokov,“ dodal pre náš portál V. Sabal. A porovnaním novšej fotky fotenej v roku 2011 zistíte, ako sa dané miesto za tie roky zmenilo. Viac už uvidíte v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: archívne

Parádne fotoporovnanie z Prešova: Všimnite si, čo sa na tomto mieste zmenilo
2
Galéria
Zdroj: Vladimír Sabal
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie