Iné športy

Poľský pretekár Grzyb: Prešovskú Rely vyhral už šiestykrát a vytvoril tým rekord

Na Rely Prešov opäť triumfoval poľský pretekár Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Jakubom Wróbelom. Keďže išlo o ich 6. víťazstvo, vytvorili tým rekord.

Ilustračný obrázok k článku Poľský pretekár Grzyb: Prešovskú Rely vyhral už šiestykrát a vytvoril tým rekord
Zdroj: Dnes24.sk

Stalo sa tak na 25. ročníku Rely Prešov, štvrtého podujatia sezóny majstrovstiev Slovenska. Na druhom mieste skončil Slovák Martin Koči so spolujazdcom Radovanom Moznerom. Práve Koči bol pre Grzyba podľa očakávania najväčší súper v boji o prvenstvo. V súboji pretekárov jazdiacich na Škode Fabii R5 sa napokon zrodil triumf člena tímu Rufa Sport.

Všetko fungovalo

„Prešovské rýchlostné skúšky sa mi páčia a sedia mi. Boli ideálne podmienky a aj v našom tíme všetko fungovalo perfektne. Bolo to nesmierne rýchle a išli sme na 120 %, podobne ako Martin. Je to nádherný výsledok a šieste víťazstvo ma veľmi teší,“ uviedol Grzyb, ktorý má v priebežnom hodnotení náskok 20 bodov pred druhým Kočim.

"Išlo sa extrémne rýchlo. Bolo to napínavé a užili sme si to. Žiaľ, nestačilo to a gratulujeme víťazom,“ poznamenal Koči.

Na treťom mieste skončila dvojica Béreš – Šintaľ (SR DER Rally Team), štvrté miesto obsadil skúsený Prešovčan Igor Drotár. „Štvrté miesto v takejto konkurencii je veľmi pekné. Na druhej strane je to aj trochu športové šťastie, pretože posádka pred nami havarovala takmer v poslednej zákrute. Aj taký je rely šport. Nám sa išlo veľmi dobre a musím pochváliť organizátorov, lebo trate boli veľmi pekné a všetci sme si to užil," uviedol Drotár.

A viete, že už onedlho si budete môcť kúpiť prešovskú nulovú eurobankovku? Pozrite si jej podobu v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Lákavý suvenír: V metropole Šariša si budete môcť zadovážiť nulovú eurobankovku
1
Galéria

Foto: archívne/Jana Bujňáková

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie