Kultúra

Podujatia na prelome júna a júla v Prešove aj so Súbojom komikov či Kandráčovcami

Kultúru si budeme môcť užiť v Prešove aj na prelome júna a júla. Začínajú prázdniny, preto sa oplatí ich tráviť aj napríklad vďaka nasledujúcemu výberu.

Ilustračný obrázok k článku Podujatia na prelome júna a júla v Prešove aj so Súbojom komikov či Kandráčovcami
6
Galéria

Súboj komikov

29. júna 19.00 v Kine Scala

Pôvodne sa podujatie malo konať ešte v marci, napokon ho v Prešove uvidíme na konci júna. Ide o vystúpenia stand-up komikov Silných rečí vo vzájomných dueloch, v ktorých si nič nedarujú. Súboje, v ktorých nie je priestor na vzájomnú ľútosť, ale iba na smiech.

Kino Pocity: Parazit

1. júla 21.00 v Záhradnom kine

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka.

Divadelný kabinet východňara: Bludy

1. júla 21.00 vo Wave

Človek vymyslel koleso, aby si uľahčil život. A teraz? Človek sa mučí, aby vyrábal kolesá. Neskutočné množstvo kolies, kruhov, kružníc lietajúcich nad nami. Aj o tom predstavenie bude.

Martin Geišberg a Nany Hudák

2. júla 20.30 v Chris­tianii

Návrat pesničkárskych spolupútnikov a kamarátov Martina Geišberga a Nanyho Hudáka. Nové piesne, ako aj na tie spomienkové, zo spoločnej cesty za slobodou.

Handmade trhy a Podaj ďalej knihu

3. júna 11.00 pri Caraffovej väznici

PKO Prešov a Galéria Caraffka a OZ Podaj ďalej opäť spojili sily. Pripravili handmade trh, na ktorom sa predstavia výrobcovia šperkov, bytových dekorácií či iných výrobkov. Počas podujatia prebehne tradičná burza kníh Podaj ďalej knihu.

Kandráčovci a hostia

4. júla 20.00 na amfiteátri

Na prešovskom koncerte sa predstavia aj hostia Monika Kandráčová a Marianna Železná. Konať sa bude za sprísnených hygienických podmienok. Povinné bude prekrytie horných dýchacích ciest, mimo konzumácie jedál a nápojov a pri vstupe a na toaletách bude rozmiestnená povinná dezinfekcia. Kapacita je obmedzená na 1000 návštevníkov.

Alibaba

5. júla 16.00 v Ekoparku

Divadelná adaptácia slovenskej ľudovej rozprávky “Hopsa, horsa, zem otvor sa!” Známy príbeh v netradičnom spracovaní na slovenský spôsob.

A v obrazoch si pozrite aj oslavu úžasného Prešovčana Jána Slávika, ktorý sa dožil krásnych 100. narodenín.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Ján Slávik je dôsledný čitateľ, oslávil krásnych 100 rokov
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie