Kultúra

Po kríze sa napĺňa kalendár podujatí: V Prešove sa už môžeme tešiť aj na letné kino

Dlhé týždne sa v Prešove nekonali kultúrne podujatia tak, ako sme na to roky boli zvyknutí. Po kríze a uvoľnení opatrení sa kalendár akcií opäť zapĺňa.

Ilustračný obrázok k článku Po kríze sa napĺňa kalendár podujatí: V Prešove sa už môžeme tešiť aj na letné kino
6
Galéria

Jubilanti 2020 – Július Jakoby

denne okrem pondelka od 9.00 do 18.00 a cez víkend od 14.00 do 18.00 v Šarišskej galérii

Košický pustovník Július Jakoby, ako ho kedysi nazval Albert Marenčin, patrí k významným predstaviteľom slovenskej výtvarnej scény. Svojou osobnosťou a umeleckým prístupom ku skutočnosti zaujal mnohých výtvarných kritikov, aj laikov. Výstava je pripravená v rámci cyklu Jubilanti 2020 a prezentuje diela Júliusa Jakobyho zo zbierok Šarišskej galérie v Prešove.

Letné kino Pocity: Zažiť to znovu

10. júna 21.00 v Záhradnom kine

Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania.

Zbabraná hra

12. júna 18.30 v DJZ

Hra Henryho Lewisa, Jonathana Sayera a Henryho Shieldsa The Play That Goes Wrong (Zbabraná hra) získala v roku 2015 Laurence Olivier Award za najlepšiu komédiu, v roku 2016 cenu Moliere za najlepšiu komédiu, v roku 2017 cenu TONY za najlepšiu scénografiu a mnoho, mnoho ďalších.

Marián Slávka – vLáska

13. júna 20.30 v Chris­tianii

Jeden z najkreatívnejších a najagilnejších slovenských bubeníkov sa v poslednom období ukazuje aj ako veľmi talentovaný skladateľ. V septembri 2017 mu vyšiel debutový album vLáska.

Malá Frida, malý Klimt

14. júna 16.00 v Chris­tianii

Po pauze sa bude pokračovať s výtvarným workshopom pre deti najmä vo veku 5 – 8 rokov. Druhou témou bude umelecké hnutie, ktoré najviac preslávil Pablo Picasso – deti získajú základné vedomosti o kubizme.

A v obrazoch nájdete aj zábery na prípravu novej sezóny na prešovskej Delni.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Legendárnu Delňu pripravujú na letnú sezónu
6
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie