Iné športy

Plavecká štafeta je opäť tu: Zapojíte sa do súťaže v Prešove aj vy?

Aj tento rok sa mesto Prešov zapojilo do súťaže Plavecká štafeta, ktorej cieľom je prilákať k plávaniu širokú verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Plavecká štafeta je opäť tu: Zapojíte sa do súťaže v Prešove aj vy?
Zdroj: Mesto Žilina

Práve preto je dnes bazén Šťuka sprístupnený pre školy od 8.00 do 14.00, pre verejnosť v čase od 14.00 do 20.00 hod. Pre účastníkov štafety je vyhradená jedna plavecká dráha.

Vstup pre plavcov, ktorí sa zapoja do Plaveckej štafety 2018, je v deň konania bezplatný. Plavecká štafeta miest je tradičná národná korešpondenčná súťaž zameraná na rekreačné a kondičné plávanie. Vytvára priestor, aby sa v bazéne stretli v rovnakom čase všetky generácie a propagovali celoročne využiteľné pohybové aktivity. Plavecká štafeta miest je súčasťou celoročného programu Asociácie športu pre všetkých SR Slovensko v pohybe, ktorého cieľom je zapojiť v roku 2018 do športu a pohybových aktivít viac ako 150 000 účastníkov.

V roku 2017 sa do 14 štafiet v 11 slovenských mestách zapojilo 9 069 občanov, z toho 5 354 detí a mladých do 18 rokov a spolu preplávali vzdialenosť 2 886 085 metrov. V dvoch mestách zaregistrovali viac ako tisíc účastníkov: v Banskej Bystrici 1 786, v Košiciach 1 482. Najdlhšiu vzdialenosť preplávali v Žiline – 1 406 500 metrov.

Cieľom kampane je najmä zvýšiť povedomie slovenských občanov o prospešnosti športu a pohybových aktivít a motivovať ich, aby boli aktívnejší. Tiež zdôrazniť úlohu, ktorú zohrávajú pohybové aktivity pri zvyšovaní zdravia národa, ukázať možnosti spolupráce miestnej samosprávy s národnou športovou organizáciou v športe pre všetkých a pohybových aktivitách, zapojiť do jednej kampane všetky generácie a mobilizovať ich pre podporu dobrej reprezentácie svojho mesta.

Atraktívne podujatie sa konalo aj v Sklade soli na Solivare. Vianoce v múzeu sme zachytili v obrazoch, kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Vianoce v múzeu na Solivare: Lákavé podujatie sme zachytili na fotkách
16
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie