Rôzne

Vyskúšate záver roka zobrať športovo? Prešovská ZŠ pozýva na beh poza školu

Ak radi beháte, na Silvestra môžete dokonca aj poza školu. ZŠ Šmeralova pozýva všetkých nadšencov behu vychutnať si posledný deň roka športovo.

Ilustračný obrázok k článku Vyskúšate záver roka zobrať športovo? Prešovská ZŠ pozýva na beh poza školu
Zdroj: Viktor Zamborský

Rozlúčkou so športovým rokom 2018 bude Silvestrovský beh. Jeho tridsiaty tretí ročník sa uskutoční 31. decembra v areáli ZŠ na Šmeralovej ulici na Sídlisku III. Silvestrovský beh poza školu sa uskutoční 31.12.2018 o 9­.00 štartom žiackych kategórií a o 10.00 štartom hlavnej kategórie.

Prezentácia a prihlášky: od 8:00 do 9:00 v telocvični ZŠ Šmeralova, súťažiť sa bude v troch kategóriách podľa roku narodenia žiakov.

  • Najmladší žiaci – r. 2007– 2009 žiaci, žiačky – 400m (Detská atletika)
  • Mladší žiaci – r. 2005 – 2006 mladší žiaci, žiačky – 800m (1 okruh okolo areálu ZŠ Šmeralova)
  • Starší žiaci – r. 2003, 2004 st. žiaci, žiačky – 1600m (2 okruhy okolo areálu ZŠ Šmeralova)

Najlepší bežci v žiackych kategóriách budú odmenení. K dispozícii budú aj šatne na prezlečenie. Obľúbené bežecké podujatie v Prešove pripravujú Oblastný bežecký spolok Prešov, ZŠ na Šmeralovej ulici a Olympijský klub Prešov.

Kým chlapci a dievčatá v žiackom veku si zasúťažia na tratiach od 800 do 1 600 m., zabehať si budú môcť aj dospelí v kategóriách muži, veteráni (4 kategórie), ženy (3 kategórie), dorastenci, dorastenky. Beží sa 7 000 m po nábreží Torysy.

Ženskou traťovou rekordérkou je Katarína Labašová (Geoma Myslava) – v roku 2014 dosiahla čas 26:45 min. V cieli 32. ročníka Silvestrovského behu bol aj veteránsky majster sveta, rodák z Demjaty, Vincent Bašista – bol najrýchlejší medzi mužmi nad 70 rokov, nevidiaci bežec zo Širokého Milan Križovenský, supervytrvalec z Košíc Peter Polák.

V cieli všetkých ročníkov bol prešovský športový nezmar a podpredseda oblastného bežeckého spolku František Bednár – v auguste oslávil významné životné jubileum – šesťdesiate narodeniny.

Podujatie je aj záverečným kolom oblastnej bežeckej ligy 2018 regiónov Prešov a Sabinov. Súčasťou Silvestrovského behu je aj čoraz obľúbenejší Nordic Walking (Severská chôdza) v kategóriách mužov a žien.

Silvestrovský beh v metropole Šariša vznikol v roku 1986 z podnetu funkcionárov a bežeckých zanietencov TJ Sídlisko III Prešov. Táto sídlisková telovýchovná jednota ho organizovala až do roku 2009, po nej hlavnú organizátorskú štafetu prevzal Oblastný bežecký spolok Prešov.

Zaujať vás môže aj pohľad na športovanie v Prešove spred desiatok rokov. Kliknite si archívnu fotogalériu Vladimíra Sabala.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prinášame archívne FOTKY z Prešova: Zachytili motocyklové aj parkúrové preteky
3
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie