Šport

To sa podarilo. V ostatnej dobe nie príliš oslnivá forma prešovských hádzanárov kadečo naznačovala, Tatran niektoré zápasy nezvládol podľa predstáv. Aj preto mali v odvete väčšie šance na zisk pohára Hlohovčania, ich náskok bol šesťgólový. Lenže koňare ho zmazali a získali desiatu trofej!

Ilustračný obrázok k článku Palec hore pre prešovských hádzanárov: V odvete finále zmazali nepríjemné manko a získali už desiatu trofej za sebou!

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v odvetnom zápase finále Slovenského pohára nad HC Sporta Hlohovec 29:18. Pre Prešovčanov to bol desiaty pohárový triumf v rade a celkovo už dvadsiaty.

Vstup vyšiel, Tatran hneď viedol 4:0

Prešovčania museli v odvete doťahovať šesťgólovú stratu z prvého zápasu, čo sa im podarilo v 38. minúte. Dobre rozbehnutý zápas už z rúk nepustili a súpera zdolali o jedenásť gólov. Domáci si boli vedomí, že pre víťazstvo v Slovenskom pohári musia zmazať šesťgólové manko z prvého zápasu. Vstup do zápasu im vyšiel podľa predstáv, keď rýchlo viedli už 4:0.

Hostia strelili prvý gól až v 10. minúte, no domácim v prvom polčase nedovoľovali získať výraznejší náskok. V emotívnom závere prvého dejstva bolo k videniu viacero dôrazných zákrokov a pribudla aj nervozita. Po prvom dejstve bol náskok domáceho tímu trojgólový a s týmto stavom nebol spokojný ani jeden z tímov. Prešovčania vstúpili lepšie aj do druhého polčasu. Zásluhou lepšej streleckej efektivity aj viacerých zákrokov brankára Čuprinu stiahli šesťgólovú stratu.

Antl: Doma je doma, chcel som vyhrať

V 38. minúte presne namieril Furlan a Tatran viedol o šesť gólov – 15:9. Od tohto stavu už domáci dominovali a ich pohodu potvrdil efektným gólom na 18:9 Dominik Krok. Hoci sa Hlohovčania nevzdávali, proti pozorne hrajúcim domácim hráčom už otočiť skóre nedokázali. Prešovčania napokon zvíťazili rozdielom jedenástich gólov.

Radoslav Antl, krídelník Tatrana Prešov: „Vedeli sme, že to bude boj. Pokazili sme zápas v Hlohovci, no doma je doma. Mali sme výborné nasadenie od prvej minúty a v druhom polčase to už rýchlo bolo o osem gólov. Bolo však treba bojovať až do konca. Chcel som vyhrať Pohár a som veľmi rád, že sa mi to podarilo.“

Branko Benko, športový manažér Tatrana: „Zápas, ktorý sme odohrali v Hlohovci, bol pre nás nešťastný. Do odvetného sme preto išli s miernymi obavami, no sme veľmi radi, že sa nám to podarilo otočiť. Toto víťazstvo nás veľmi teší. Mladí hráči, ktorí sa zapojili do dnešného zápasu, išli v duchu filozofie, ktorú nastolil tréner. Ukázali, že majú na to, aby plnohodnotne hrali v takýchto zápasoch.“

Vladimír Guzy, spojka HC Sporta Hlohovca: „Prehrali sme si to sami. Prešov bol dnes jednoznačne lepší a gratulujem im k víťazstvu. V prvom polčase to ešte nebolo úplne zlé, no potom nám už ušli. Proti Prešovu je ťažké dobiehať stratu.“

Slovenský pohár, finále, odvetný zápas:

Tatran Prešov- HC Sporta Hlohovec 29:18 (12:9) /prvý zápas 24:30, Slov. pohár vyhral Prešov/

• Zostavy: Tatran Prešov: Čuprina, Vernarský – Rábek, Hrstka, Krok, Sadovij, Čikarev, Kríž, L. Urban, Pekár, Rešovský, Číp, , Tribus, Antl, Rečičár
  • Sporta Hlohovec: Kašťák, Žernovič – Guzy, Pánis, Hriňák, Holdoš, Sivák, Hajko, Ďuriš, Briatka, Janíček, Vaňko, Zaťko, Majblík, Konečný

Môže vás zaujímať:

Šanca, aká tu ešte nebola: Chlapi, na prešovskom castingu môžete zaujať v súťaži Východniar roka 2016!

Robia nám dobré meno a dosahujú kvalitné výsledky: Futsalisti FK Prešov sú tretím najlepším kolektívom mesta

V Prešove rastie ďalší športový talent: Na Klaudiu (17) boli krátki už aj chlapci, z jej úspechov onemiete

Vyhrali už desiaty pohár za sebou: Tatran pritom musel zmazať manko 6 gólov