Krimi

Padol zásadný VERDIKT: Prešovský poslanec dostal za korupciu 5 rokov väzenia!

O odvolaniach bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. Dĺžka trestu prešovského poslanca je na dolnej hranici trestnej sadzby.

Ilustračný obrázok k článku Padol zásadný VERDIKT: Prešovský poslanec dostal za korupciu 5 rokov väzenia!
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Prešovský mestský poslanec Rudolf D. dostal za zločin prijímania úplatku päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. V utorok o tom rozhodol samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Pre Tasr to uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Rozhodnutie nie je právoplatné.

„Rozsudok nie je právoplatný, keďže prokurátor aj obžalovaný podali proti nemu odvolanie,“ spresnila hovorkyňa. O odvolaniach bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. Dĺžka trestu prešovského poslanca je na dolnej hranici trestnej sadzby.

Čo obžalovaný pripustil

Rudolf D. mal od investora ľadovej plochy žiadať v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Na rokovaní mestského zastupiteľstva mal za to pri schvaľovaní finančného príspevku vo výške 600-tisíc eur na výstavbu tréningovej ľadovej plochy hlasovať za návrh riešenia predložený žiadateľom – investorom. Obžalovaný pripustil, že ho investor dvakrát požiadal o pomoc.

Prvý raz mal intervenovať, aby sa proti výstavbe haly neuskutočnila petícia, a tiež mal byť oslovený s prosbou o pomoc pri výstavbe parkovacích miest. Odmieta, že by za to žiadal či prijal úplatok. Cíti sa byť nevinný.

ilustračné foto

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM