Tlačové správy

Wienerberger prevzal väčšinu akcií výrobcu škridiel Tondach

Rakúska spoločnosť Wienerberger AG prebrala s povolením Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže ďalšie podiely rakúskeho koncernu TONDACH Gleinstätten, a.s..

Ilustračný obrázok k článku Wienerberger prevzal väčšinu akcií výrobcu škridiel Tondach
Zdroj: Dnes24.sk

Wienerberger tak nadobudol právomoc disponovať 82 % podielov koncernu TONDACH a 18 % podielov prešlo pod správu bánk. Informoval o tom konateľ spoločnosti TONDACH Slovensko, s.r.o. Vladimír Šablica.

,,Pre obchodných partnerov TONDACHU na Slovensku sa zmenou vlastníckych podielov v materskej rakúskej spoločnosti v podstate nič nemení. V platnosti ostávajú doterajšie obchodné dohody s koncernom TONDACH a taktiež známy zákaznícky servis. Prostredníctvom silného partnerstva bude TONDACH®, v súčinnosti s koncernom Wienerberger, poskytovať rozšírený produktový sortiment a ešte lepší zákaznícky servis. TONDACH® – značková strecha z prírody, tu bude naďalej a každý si bude môcť prostredníctvom nej dopriať krásnu strechu z prírody s dlhou životnosťou. Odborné poradenstvo týkajúce sa striech, ako aj predajný a technický servis, budú k dispozícii v nezmenenej forme a kvalite,“ ubezpečil V. Šablica.

Všetky krytiny od Tondachu sú odolné voči agresívnym vplyvom počasia- vetru, dažďu, mrazu, slnečnému žiareniu, návalom snehu, či zásaditým a kyslým látkam v ovzduší. Vyznačujú sa farebnou stálosťou počas celej doby životnosti, pevnosťou keramickej väzby a tlmia hluk.Odolávajú aj všetkým formám zaťaženia strechy a tým chránia celý objekt domu. Všetky typy škridiel sú testované podľa najprísnejších kritérií stanovených európskou normou. Predpokladaná životnosť modernej pálenej škridly je cca 100 rokov. Preto TONDACH® poskytuje na svoje výrobky až 33 ročnú záruku. Mimoriadna kvalita škridiel TONDACH® je daná najmodernejšími technologickými postupmi, kvalitnými prírodnými surovinami, výnimočným spôsobom spracovania a náročnou technikou vypaľovania nad 1000°C.

Rakúsky koncern TONDACH Gleinstätten AG je vedúcim producentom keramických škridiel v strednej a južnej Európe. Centrálu má v meste Gleinstätten (v oblasti Štajersko) a zamestnáva okolo 1850 zamestnancov v 11 krajinách. V roku 2013 bol konsolidovaný obrat koncernu Tondach zhodnotený vo výške 154 mil. eur. TONDACH Gleinstätten AG stavia svoj úspech na lokálnom manažmente, najnovších technológiách a na inovatívnej výrobnej politike. Na Slovensku má koncern TONDACH zastúpenie prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti TONDACH Slovensko, s.r.o., Nitrianske Pravno.

TONDACH Slovensko, s. r. o. Nitrianske Pravno je hlavným výrobcom a najväčším slovenským predajcom striech z pálenej keramickej škridly. Je aj tvorcom strešných riešení pre novostavby a rekonštrukcie s kompletným keramickým príslušenstvom a doplnkami. V SR poskytuje bezplatne odborné poradenstvo na čísle 0800 500 330, osobnú návštevu špecialistov, dodanie referenčných vzoriek, zameranie striech, výpočty spotreby materiálu a odporučenie skúsenej realizačnej firmy.

Viac informácií na www.tondach.sk a www.najlepsiastrecha.sk

Wienerberger prevzal väčšinu akcií výrobcu škridiel Tondach
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM