Tomáš Šuhajda Rôzne

Vodiči, pozor na cesty: Platí u nás 1. kalamitný stupeň

Na celom území Prešovského kraja platí 1. kalamitný stupeň na cestách. Kašovitá vrstva snehu sa miestami nachádza aj v okrese Humenné. Cesty sú zjazdné, treba byť však opatrný...

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor na cesty: Platí u nás 1. kalamitný stupeň
Zdroj: TASR

„Cesty 1. triedy sú všetky zjazdné, kašovitá vrstva snehu do dvoch centimetrov je miestami v okresoch Svidník, Humenné, Poprad, Stará Ľubovňa a do piatich centimetrov v okolí Bardejova,“ uviedol dispečer Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Jaroslav Štofko.

Zjazdné sú aj cesty 2. a 3. triedy, väčšinou je na nich utlačená, prípadne kašovitá vrstva snehu do piatich centimetrov. Na cestách 3. triedy v okresoch Poprad a Medzilaborce je však do päť centimetrov čerstvého snehu a v okrese Svidník až do desať centimetrov čerstvého snehu.

V noci na pondelok cestári posypali inertným materiálom viac ako 1600 kilometrov ciest a chemicky upravili takmer 3000 kilometrov ciest v rámci celého kraja. Okrem toho prepluhovali viac ako 5300 kilometrov ciest v okresoch Humenné, Poprad, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov a Svidník.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM