Tomáš Šuhajda Rôzne

Advent sa blíži: Fontána v centre Humenného už začína pripomínať veniec!

Katolíci, evanjelici a veriaci ďalších kresťanských cirkví oslávia 1. decembra prvú adventnú nedeľu, teda obdobie duchovnej prípravy na slávenie Vianoc - sviatkov Narodenia Pána. V Humennom sa bude prvá sviečka zapaľovať aj na špeciálnom venci, na ktorý sa práve premieňa fontána v centre mesta.

Ilustračný obrázok k článku Advent sa blíži: Fontána v centre Humenného už začína pripomínať veniec!
Zdroj: Dnes24.sk

Adventné obdobie je však nielen prípravou na Vianoce, ale aj pripomenutím historického obdobia očakávania Mesiáša, upozorňuje na druhý príchod Ježiša Krista pri zavŕšení dejín ľudstva.

V tomto čase sa vyžaduje od veriacich naplno žiť evanjelium, snažiť sa žiť podľa Božích prikázaní a v neposlednom rade otvárať srdcia pre blížnych a pomáhať tým, ktorí sú na pomoc odkázaní.

Naznačujú prichádzajúceho Krista

Symbolom obdobia duchovnej prípravy na Vianoce je v katolíckej i evanjelickej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami. Svetlo zažatých sviec adventného venca, ktoré sa zapaľujú počas adventných nedieľ, naznačuje prichádzajúceho Krista, rozptyľujúceho temnotu a strach.

Premena fontány na veniec

V Humennom na námestí bude tento rok žiariť naozaj netradičný adventný veniec, na ktorý sa premení Fontána lásky. Práve v týchto chvíľach prebieha jeho inštalácia.

„Na kovovú konštrukciu postupne pribudne čečina, originálne ozdoby, ktoré vlastnoručne vyrobila učiteľka Jana Šofranková z MŠ Osloboditeľov 1 a cca 450 žiarivo bielych bodových LED svetiel. V strede venca bude umiestnený anjel, ktorého olemujú LED svetielka v počte cca 230 kusov,“ informovala hovorkyňa mesta Humenné Michaela Slivková Kirňaková.

„Prvú sviečku na adventnom venci zapáli primátorka mesta Jana Vaľová už túto nedeľu za sprievodu Speváckeho zboru humenských učiteľov,“ dodala hovorkyňa.

V nedeľu začína advent: Fontána v centre Humenného už začína pripomínať veniec!
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM