Tomáš Šuhajda Rôzne

Úspech humenských gymnazistov v unikátnej vedeckej súťaži: Toto je ich vynález

Zaujímavá vedecká súťaž. Cieľom zapojených tímov bolo vytvoriť zariadenie poháňané sériou fyzikálnych a chemických reakcií a natočiť ho na video. Do súťaže sa zapojili aj gymnazisti z Cirkevnej spojenej školy sv. Cyrila a Metoda v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Úspech humenských gymnazistov v unikátnej vedeckej súťaži: Toto je ich vynález
Zdroj: YouTube.com

A viedli si mimoriadne úspešne, keď jeden z ich dvoch tímov zapojených do súťaže – Crazy Science na čele s učiteľkou Ivanou Bučekovou obsadil vynikajúcu tretiu priečku. Pozrite si ich „vynález" vo videogalérii!

Víťazmi tejto súťaže s názvom Reťazová reakcia sa stali gymnazisti z Levíc a na druhom mieste sa umiestnili pezinskí gymnazisti. Celkove 105 žiakov a 21 učiteľov z rôznych miest Slovenska bojovalo jednak o priazeň odbornej poroty, ale i širokej verejnosti prostredníctvom online hlasovania.

Cieľom súťažných tímov bolo vytvoriť unikátne, samočinné, fyzikálno-chemické zariadenie a natočiť ho na video. Pri plnení tejto úlohy mohli žiaci využiť rôzne pomôcky, ako aj svoje doterajšie vedomosti získané v škole.

Súťaž, ktorá sa konala v deviatich krajinách strednej Európy, organizovala spoločnosť BASF spolu s lokálnymi partnermi. Ostatné videá a výsledky online hlasovania nájdete na stránke Chemgeneration­.com.

CSŠ sv. Cyrila a Metoda - Crazy Science
1
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM