Tomáš Šuhajda Rôzne

Udavské čaká v nedeľu veľký deň: Celoslovenské podujatie aj so vzácnou návštevou

Kostol Najsvätejšej Trojice v Udavskom bude v nedeľu 27.10. miestom konania celoslovenského podujatia V. Gorazdova duchovná pieseň. Toto celoslovenské podujatie v rodisku emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinála Jozefa Tomka má duchovnú aj umelecko-spoločenskú rovinu.

Ilustračný obrázok k článku Udavské čaká v nedeľu veľký deň: Celoslovenské podujatie aj so vzácnou návštevou
Zdroj: TASR

Program sa začne o 15:00 slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober, koncelebrantmi budú kňazi dekanátu Humenné.

Po slávnostnej omši bude festival pokračovať umelecko-spoločenskou časťou – Koncertom duchovnej piesne a poézie. Odznejú slávnostné príhovory predstaviteľov obce Udavské a Národného osvetového centra pre kresťanské a národné tradície v Bratislave.

V hudobno-poetickej kompozícii pod názvom Na chválu a slávu svätého Gorazda budú účinkovať poprední slovenskí herci a recitátori Stanislava Pázmányová z Divadla Jonáša Záborského v Prešove, Jozef Šimonovič a Ľubor Hallon z Bratislavy, bratislavského operného sólistu Juraja Havaja (basbarytón) bude na organe sprevádzať Katarína Feňová z Humenného.

Organizátormi jubilejnej V. Gorazdovej duchovnej piesne sú Národné osvetové centrum Bratislava, Spoločnosť svätého Gorazda Bratislava, Košická arcidiecéza, obec Udavské a Farnosť Najsvätejšej Trojice Udavské, Rada Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre vedu, vzdelanie a kultúru a Cyrilometodská spoločnosť Bratislava.

Foto: Košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM