Tlačové správy

Tip na knihu: Starí rodičia a vnúčatá si nikdy neboli bližší. Urobte si Vianoce už teraz!

Možno si aj vy každý rok lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom. Určite poznáte tú ich okrídlenú vetu „ale veď ja nič nepotrebujem“. Pravdou je, že každého poteší hoci aj malý darček a o to viac starších ľudí. Tí sa neraz cítia osamelí a odstrčení.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Starí rodičia a vnúčatá si nikdy neboli bližší. Urobte si Vianoce už teraz!
Zdroj: Dnes24.sk

Máme pre vás geniálny nápad: neobyčajné knihy Babička, rozprávaj a Dedko, rozprávaj. A v čom sú také netradičné?

U susedov v Česku spôsobili tieto knihy malý ošiaľ. Mnohí starší ľudia vraj odkladali sudoku, krížovky, menej pozerali televíziu, aby mali čas na vyrozprávanie svojho životného príbehu prostredníctvom jedinečnej knihy. Knihy Babička, rozprávaj a Dedko, rozprávaj sú ideálnym darčekom nielen na blížiace sa Vianoce, ale na akýkoľvek sviatok. Dokážu prepojiť starých rodičov s deťmi i vnúčatami, a po vyrozprávaní…či skôr v tomto prípade vypísaní svojich zážitkov sa v rodinnej knižnici objaví skutočne osobný životný príbeh.

Každý človek má totiž svoj príbeh a ten je najsilnejší a najzaujímavejší práve pre jeho najbližších. Kde máme svoje korene? Po kom sme? Čo prežili tí, ktorým vďačíme za to, že sme tu? Z čoho sa radovali a čo ich trápilo? Aké ponaučenie si môžeme zobrať pre seba a ďalšie generácie?

Babička, rozprávaj (a verzia pre starých otcov Dedko, rozprávaj ) je otvorená kniha na zaznamenávanie spomienok od detstva po súčasnosť. Babička bude môcť sama alebo s vašou pomocou vypĺňať knižku a zodpovie tak celý rad starostlivo vybraných otázok. Napríklad
čím chcela byť, keď bola malá
akí boli jej rodičia a prarodičia
kde sa hrávala
kedy stretla dedka – svojho muža
čo spolu zažili
ako babička vnímala historické udalosti
čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti…

Toto všetko zistíte vďaka jedinečným knihám Babička, rozprávaj/ Dedko, rozprávaj. Pre starkých bude určite príjemné zaspomínať si na minulosť, pre mladšie a budúce generácie bude tiež zaujímavé vedieť, ako sa žilo a ako naši prarodičia vnímali historické udalosti počas svojho života. Autorkou tohto nápadu je Monika Kopřivová, ktorá sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy.

Nie je to teda len obyčajná kniha, ale kniha spomienok. Ideálna príležitosť, ako sa podeliť so svojimi deťmi a vnúčatami o silné a zaujímavé príbehy. Vždy na pravej strane je miesto na vpisovanie a vľavo na vlepovanie (alebo prelepovanie grafiky), či vpisovanie ďalších spomienok, keď už riadky nebudú stačiť. Sprievodné obrázky a dobové fotografie tak pomôžu prebudiť spomienky.

Kniha má formát pripomínajúci album (na šírku s tvrdými doskami), takže tak rýchlo sa nezničí. Pre dobré vlepovanie a vpisovanie textu bol pre všetky stránky vybratý tvrdý papier s veľkou gramážou.

Ak si teda aj vy lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom, toto je geniálny tip . Každého poteší hoci aj malý darček a vašich starých rodičov nadchne kniha spomienok. Takto sa určite nebudú cítiť osamelí, odstrčení a zabudnutí.

Tip na knihu: Starí rodičia a vnúčatá si nikdy neboli bližší. Urobte si Vianoce
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM