Tomáš Šuhajda Rôzne

TIP na najbližšie dni: Na Laboreckých trhoch budú rozvoniavať zabíjačkové špeciality

29. a 30. novembra sa bude v Medzilaborciach oslavovať. V ponuke 13. ročníka Dní mesta bude okrem tradičného jarmoku aj vernisáž výtvarných prác, hudobno-tanečné vystúpenia, či veľká ochutnávka zabíjačkových špecialít.

Ilustračný obrázok k článku TIP na najbližšie dni: Na Laboreckých trhoch budú rozvoniavať zabíjačkové špeciality
Zdroj: TASR

Langoše, pečené mäso či trdelníky

Dni mesta odštartujú 29. novembra v centre Medzilaboriec tradičnými Laboreckými trhmi. Jarmočníci budú vo svojich stánkoch predávať hračky, oblečenie, na iných miestach to budú langoše, pečené mäso či trdelníky.

Kladenie vencov

V piatok o 14:00 h sa v zasadačke mestského úradu uskutočnia spomienkové oslavy 69. výročia oslobodenia mesta a následne pietny akt kladenia vencov k pamätníku padlých hrdinov v centre mesta.

Vystúpi aj Senzus

Súčasťou piatkového programu bude aj otvorenie výstavy výtvarných prác žiakov Základnej umeleckej školy (ZUŠ) A. Ljubimova v mestskom dome kultúry a koncert s názvom Rodné moje mesto, na ktorom vystúpia žiaci ZUŠ, detský folklórny súbor Laborčan, folklórny súbor Kamjana a hudobná skupina Senzus.

V sobotu ochutnávka zabíjačkových špecialít

Laborecké trhy budú pokračovať v centre mesta aj v sobotu 30. novembra s rozšírenou kulinárskou ponukou, a to o tradičné zabíjačkové špeciality.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM