Tomáš Šuhajda Rôzne

Spor medzi vedením mesta a VK Chemes pokračuje: Volejbalistov nepustili do haly, privolaná aj polícia!

AKTUALIZOVANÉ! Vyriešenie sporu o prenájme športovej haly medzi humenskou radnicou a klubom VK Chemes Humenné je zdá sa v nedohľadne. Volejbalistov v stredu nepustili do haly na tréning a situáciu prišli preventívne riešiť aj mestskí policajti, ktorí mali zabezpečiť verejný poriadok...

Ilustračný obrázok k článku Spor medzi vedením mesta a VK Chemes pokračuje: Volejbalistov nepustili do haly, privolaná aj polícia!
Zdroj: Webnoviny.sk

Dôvodom, prečo sa volejbalisti nedostali na tréning, malo byť podľa oficiálnej stránky VK Chemes to, že halu si zaplatila od 17:30 hod. nejaká skupina. Akceptovanú objednávku na prenájom pritom mal mať aj klub.

„Správca haly ma informoval, že on na príkaz z mesta má takto postupovať ako postupuje a má sa držať oznámenia, že po 17:00 hod. majú prioritu platiaci záujemcovia. Paradoxom je, že osobne v pondelok 23.9. 2013 som so správcom prerokoval našu objednávku, ktorú on písomne akceptoval, podotýkam akceptoval. Bolo by normálne, že ďalším záujemcom oznámi, že termín nie je voľný,“ informoval za VK Chemes predseda správnej rady Stanislav Rehúš.

Ten ďalej tvrdí, že platbu za ich objednávku haly nemohli uhradiť, keďže do začiatku tréningu vraj žiadnu faktúru podľa objednávky neobdržali a podľa zásad fungovania klubu platby nad určitú hodnotu platia výhradne bankovým prevodom, nie v hotovosti.

Fanúšikovia športu číslo 1 v Humennom sa búria. Volejbal si podľa ich vyjadrení na sociálnej sieti zaslúži lepšie jednanie a podmienky, keďže robí mestu vynikajúcu reklamu a obyvatelia si vďaka nemu môžu vychutnať naživo aspoň jeden šport, ktorý tu funguje na špičkovej úrovni.

Tlačovú konferenciu primátorky mesta Jany Vaľovej k tejto téme si môžete pozrieť v našej videogalérii. Tá zastáva názor, že v atraktívnom čase by sa hala mala prenajímať občanom – záujemcom o športové vyžitie. Volejbalisti – profesionáli by sa podľa nej mali prispôsobiť a na tréningy využívať skoršie hodiny. Podľa jej ďalších slov mala pomôcť vyriešiť tento spor v úlohe mediátora samotná volejbalová federácia.

Stanovisko radnice

Podľa informácií, ktoré nám poskytla humenská radnica, poslanci mestského zastupiteľstva schválili 3/5 väčšinou nájomné zmluvy, ktoré do dnešného dňa podpísalo 5 športových klubov zo 7. Nepodpísali volejbalový klub Chemes Humenné a basketbalový klub BK Humenné.

Podľa slov hovorkyne mesta Michaely Slivkovej Kirňakovej sú v zmluve vyčíslené reálne náklady na 1 hod. prenájmu športovej haly a to aj preto, aby bolo do budúcna pri príprave rozpočtu možné jasne vyčísliť, koľko prevádzka bude stáť a nedochádzalo k platobnej neschopnosti mestského podniku, ktorý haly spravuje.

„S volejbalovým klubom je mesto Humenné v rokovaní od 15.2.2013 a k dnešnému dňu nepodpísali nájomnú zmluvu. Humenská samospráva minulý týždeň upozornila VK Chemes Humenné, že zatiaľ môžu mestskú športovú halu využívať zadarmo bez podpísanej zmluvy, ale do 17.00 a od 17.00 budú mať možnosť dať si objednávku iné športové kluby a Humenčania,“ vyjadrila sa pre Humenne24 hovorkyňa mesta.

Zdá sa tak, že dohoda medzi humenskou radnicou a ŠK Chemes je naozaj stále v nedohľadne…

Foto: ilustračné

ZÁZNAM: Humenská primátorka Vaľová k téme volejbal a basketbal
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM