Tomáš Šuhajda Rôzne

Sninský kaštieľ v súťaži o titul Stavba roka: Podporiť ho môžete svojimi hlasmi!

Kaštieľ v Snine súťaží o titul Stavba roka 2013, ktorý udeľuje odborná porota, ale aj o titul Ceny verejnosti a práve k tomuto druhému titulu môžete kaštieľu v našom regióne dopomôcť aj vy. Stačí hlasovať prostredníctvom internetu.

Ilustračný obrázok k článku Sninský kaštieľ v súťaži o titul Stavba roka: Podporiť ho môžete svojimi hlasmi!
Zdroj: TASR

Stavba roka je prestížna súťaž realizovaných stavieb na Slovensku. Tento rok sa koná už 19. ročník. Uskutočňuje sa pod záštitou prezidenta SR. Organizátorom od roku 1995 je Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia.

Sninský kaštieľ v prestížnom rebríčku

Sedemčlenná odborná porota s medzinárodnou účasťou posudzovala podľa technickej dokumentácie a obhliadkou 20 stavebných diel s lokalitami po celom území Slovenska. Do prestížneho rebríčka slovenských stavieb sa dostal aj kaštieľ v Snine. Celkové investičné náklady bez DPH na obnovu tejto historickej pamiatky sa vyšplhali na 1,34 milióna eur. Autorom architektonického riešenia je Ján Katuščák.

Vyhrá stavba s najvyšším ratingom

Súčasťou súťaže Stavba roka je už piatykrát aj Cena verejnosti. O vašu priazeň sa uchádza 20 stavieb, ktoré si môžete pozrieť a za najkrajšiu hlasovať TU!

Stavbe môžete prideliť v internetovom hlasovaní známku od 1 až po 5, pričom známkou 1 sa súťažiacej stavbe prideľuje najnižšia hodnota a známkou 5 najvyššia hodnota známok. Z udelených hodnôt známok sa vypočíta každej stavbe rating ako pomer celkového prideleného počtu známkových bodov a počtu hlasov. Víťazom súťaže sa stane stavba, ktorá získa najvyšší rating, teda rating s hodnotou blížiacou sa k číselnej hodnote 5. Hlasovať môžete do 24. októbra. Meno víťaza, ktorý sa bude hrdiť titulom Cena verejnosti 2013, sa dozvieme 21. novembra na slávnostnom vyhlásení výsledkov a odovzdávaní cien súťaže Stavba roka 2013.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM